صدور احکام رتبه بندی معلمان بازنشسته از امروز، چه کسانی مشمول می شوند؟

به گزارش وبلاگ مهیار، کارگروه اجرایی رتبه بندی معلمان وزارت آموزش و پرورش اخیرا در اطلاعیه ای اعلام کرده است که صدور احکام رتبه بندی بازنشستگان مشمول قانون رتبه بندی معلمان از امروز، یکشنبه، 23 بهمن اجرا می شود.

صدور احکام رتبه بندی معلمان بازنشسته از امروز، چه کسانی مشمول می شوند؟

به گزارش ایسنا، در اطلاعیه مذکور خطاب به روسای هیئت ممیزه رتبه بندی معلمان استان ها قید شده است که حسب برنامه ریزی اجرا شده در هیئت ممیزه مرکزی، صدور احکام رتبه بندی همکاران بازنشسته مشمول طرح رتبه بندی معلمان از تاریخ 23 بهمن 1401 اجرا خواهد شد. مقتضی است مسئولین میز کار رتبه بندی استان و منطقه ها نسبت به تمهید مقدمات، برنامه ریزی و اجرای مناسب، فرایند صدور احکام بازنشستگان در ادارات کل استان ها و منطقه ها تابعه اقدام کنند.

در ادامه این اطلاعیه آمده است: بدیهی است احکام شاغلان نیز بلافاصله پس از طی مراحل اجرایی صادر خواهد شد. شایسته است هماهنگی و آمادگی عوامل اجرایی صدور احکام در سطح استان و منطقه ها در هفته جاری به صورت تمام وقت مورد نظر قرار گیرد..

اما بازنشستگان مشمول رتبه بندی چه کسانی هستند؟ مرکز منابع انسانی و امور اداری وزارت آموزش و پرورش در بخشنامه ای که مهرماه سال جاری ابلاغ کرده بود درباره نحوه محاسبه حقوق بازنشستگی و اعمال مزایای رتبه بندی برای بازنشستگان به نکاتی اشاره کرده است که در ذیل می آید:

- به استناد ماده 78 قانون استخدام کشوری، میزان حقوق بازنشستگی عبارت است از؛ میانگین حقوق و مزایای مشمول کسور دو سال آخر خدمت مستخدم که به ازای هرسال خدمت مازاد بر 30 سال نیز 2.5 درصد به حقوق بازنشستگی افزوده می شود؛ لذا به منظور بهره گیری از توانمندی ها و تجارب همکاران و بهره مندی کامل از مزایای رتبه بندی در حقوق بازنشستگی، استمرار خدمت کارکنان صرفاً در واحد های آموزشی و در پست های آموزشی حسب تشخیص و موافقت در کمیته راهبری توسعه مدیریت استان و با در نظر گرفتن شاخص ها و ضوابط متعددی از جمله نیاز و ضرورت استان، کارایی، عملکرد و توانایی فرد، عدم وجود مازاد نیرو در رشته شغلی موردنظر و ... بلامانع است.

- افرادی که از تاریخ 31 شهریور 1400 (اجرای قانون رتبه بندی) به بعد به افتخار بازنشستگی نائل شده اند، از مزایای رتبه بندی متناسب با رتبه اکتسابی برخوردار و احکام بازنشستگی آنان برابر مقررات اصلاح خواهد شد.

منبع: فرارو

به "صدور احکام رتبه بندی معلمان بازنشسته از امروز، چه کسانی مشمول می شوند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صدور احکام رتبه بندی معلمان بازنشسته از امروز، چه کسانی مشمول می شوند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید