مشکل کمبود جا در کمدها را حل کنید!

به گزارش وبلاگ مهیار، کمدهای کوچک در خانه ها معضل بزرگی هستند چرا که شما در خانه کوچک به یک کمد جادار احتیاج دارید تا وسایل خود را در آن بچینید.

مشکل کمبود جا در کمدها را حل کنید!

جادار بودن کمدهای دیواری یکی از مهم ترین اصول نظم دهی در خانه است. اما در بسیاری از مواقع، ما به کمد دیواری بزرگ دسترسی نداریم، بنابراین باید کمدهای دیواری را طوری بچینیم که از همه ظرفیت آن استفاده کنیم. در این مطلب از وبلاگ مهیار به نکات چیدمان در کمدهای کوچک می پردازیم.

نکات چیدمان در کمدهای کوچک

شما همواره به یک کمد دیواری مرتب احتیاج دارید، بنابراین باید طراحی آن را شخصا به عهده گرفته و با مشورت اهل فن، انجام دهید. دقت کنید که در طراحی اولیه کمد دیواری، باید سه گام مهم را در همان ابتدا بردارید.

گام اول

ابتدا وسایلی که واقعا به آن ها احتیاج ندارید را حذف کنید. با حذف وسایل به دردنخور، شما درک کاملی از ابعاد وسایل خود به دست خواهید آوردید.

گام دوم

قبل از هرگونه طراحی، باید ابعاد کمد دیواری را به طور دقیق مقدار گیری کنید. حتی چند سانت اشتباه، می تواند محاسبات شما را کاملا بهم بریزد. بنابراین در مقدار گیری نهایت دقت خود را به کار برید.

گام سوم

از آنجایی که کمد دیواری شما کوچک است، بنابراین باید برترین راه برای چیدمان را پیدا کنید. برای این منظور در ادامه همراه ما باشید.

انواع مختلف طبقه و کشو از نکات چیدمان در کمدهای کوچک

کلید موفقیت طراحی یک کمد دیواری، استفاده از انواع مختلف ذخیره سازها است. میله های آویز معمولی، برترین وسیله برای نگهداری لباس ها است. از طرف دیگر، انواع سبدها، سطل های بزرگ و کوچک و انواع طبقات کابینتی، ابزارهای دیگری هستند که می توانند در کمد دیواری استفاده شوند.

به عنوان یک برنامه کلی به یاد داشته باشید که بیشتر لباس ها، کفش ها و کیف ها باید در فضای باز نگهداری شوند تا هر زمان که قصد بیرون رفتن داشتید، به راحتی آن ها را انتخاب و بهره ببرید.

سبک خاص خود را در طراحی کمد دیواری به کار ببرید

کمدهای کوچک، فضای کوچکی هم دارند اما به این معنا نیست که نمی توانند شیک هم باشند. به عنوان مثال، یک لامپ یا رشته نورانی زیبا را در کمد خود قرار دهید و معجزه آن را مشاهده کنید. بعلاوه می توانید سطح داخلی یا خارجی در کمد دیواری را با آینه بپوشانید که با این کار، هم کمد خود را زیباتر می کنید.

استفاده از ظرفیت کمد دیواری از نکات چیدمان در کمدهای کوچک

شما باید برای هر سانت از کمد دیوار خود یک نقشه داشته باشید. مثلا قسمت بالای کمد را یک طبقه بزنید و وسایلی که کمتر از آن ها استفاده می کنید را در این طبقه قرار دهید. طبقه میانی را مخصوص لباس هایی بگذارید که باید آویزان شوند، بنابراین در این قسمت یک میله نصب کنید. از قسمت پایینی کمد دیواری برای نگهداری و مرتب کردن کفش ها بهره ببرید.

چیدمان خود را شخصی کنید

کمد شما مختص به وسایل خود شما است، بنابراین باید چیدمان خاص خود را داشته باشید. به عنوان مثال اگر لباس ها و تی شرت های دم دستی زیادی دارید، یک کمد باریک اما بلند در میانه کمد قرار دهید تا وسایل شما را در خود جای دهد. میله های داخل کمد هم باید مختص شما طراحی گردد، به عنوان مثال اگر لباس های بلند ندارید (مانند مانتو)، می توانید دو میله در کمد نصب کنید تا لباس های بیشتری در کمد شما قرار گیرد. بعلاوه بهتر است شلوارهای خود را تا نموده و به میله ها آویزان کنید.

پیشنهاد مطالعه: مطلب هشدار، مراقب این گیاهان آپارتمانی باشید را بخوانید.

منبع: پیام دلتا

به "مشکل کمبود جا در کمدها را حل کنید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشکل کمبود جا در کمدها را حل کنید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید