تغییرات جدید در اساسنامه فدراسیون فوتبال تعیین شد

به گزارش وبلاگ مهیار، اساسنامه تأییدشده فدراسیون فوتبال از سوی فیفا به عنوان اساسنامه پیشنهادی به اعضای مجمع ارسال شده تا در صورت تأیید در مجمع 8 آذر ماه، انتخابات فدراسیون فوتبال طبق همین اساسنامه برگزار شود.

تغییرات جدید در اساسنامه فدراسیون فوتبال تعیین شد

تغییرات زیادی در جزئیات و کلیات اساسنامه ایجاد شده است که می توان نکات را ریز به ریز بررسی کرد، اما در مسائلی که مربوط به انتخابات است، شرایطی ایجاد شده که می توان انتخابات پیش رو را جذاب و البته رقابتی کند.

یکی از مسائل تأثیرگذار در انتخابات افزایش تعداد اعضای مجمع است که تعداد نفرات از 75 نفر به 89 نفر افزایش یافته است. این افزایش هم مربوط به حضور مربیان تیم های ملی در رده های مختلف، مربیان تیم های ملی بانوان و کاپیتان هاست که باعث فوتبالی تر شدن مجمع خواهد شد.

از طرفی شرایط ثبت نام برای انتخابات فدراسیون فوتبال، بیشترین و بهترین تأثیر را در اساسنامه داشته است. اینکه محدودیت سنی وجود ندارد و دیگر نیاز به داشتن مدرک تحصیلی برای ریاست یا عضویت در هیئت رئیسه نیست و سابقه مدیریتی ورزشی چهار ساله برای حضور در انتخابات کفایت می کند. حالا فوتبالی ها چگونه می توانند بدون داشتن سابقه مدیریتی وارد انتخابات شوند؟ سابقه مدیریتی برای اهالی فوتبال معادل سازی شده است که از جمله آن ها برای بازیکنان چهار سال سابقه بازی در لیگ حرفه ای مردان یا زنان در فوتبال یا فوتسال است. سابقه بازی در تیم های ملی آقایان و بانوان فوتبال و فوتسال هم معادل چهار سال سابقه مدیریتی خواهد بود.

مربیان فوتبال نیز می توانند با سابقه چهار سال مربیگری در لیگ حرفه ای یا مربیگری تیم ملی، در انتخابات شرکت کنند. شرایط برای داوران نیز به این صورت است که قضاوت در چهار سال لیگ حرفه ای آقایان یا بانوان یا حداقل چهار سال حضور در لیست داوران بین المللی به آن ها اجازه ثبت نام در انتخابات را خواهد داد.

نکته تغییر یافته دیگر که مربوط به انتخابات می شود، دریافت امضای تأییدیه از اعضای مجمع برای ثبت نام است. پیش از این رئیس می بایست 10 امضا از اعضای مجمع می گرفت که حالا با پنج امضا نیز شرایط برای ثبت نام مهیا می شود. بر این اساس در صورت تأیید اساسنامه در مجمع آینده، برای نخستین بار حداکثر 17 نامزد می توانند به منظور رقابت برای کسب کرسی ریاست وارد انتخابات فدراسیون فوتبال شوند.

پیش از این با توجه به ضرورت دریافت حداقل 10 امضا از اعضای مجمع، همچنین با توجه به تعداد اعضای مجمع حداکثر امکان ورود هفت نامزد ریاست به انتخابات وجود داشت.

با توجه به افزایش تعداد اعضای مجمع به 89 نفر و با دریافت پنج امضای تأیید از اعضا، همزمان این امکان وجود دارد که حداکثر 17 نامزد مجوز ورود به مجمع برای ریاست فدراسیون را دریافت کنند.

باید دید در صورت تأیید اساسنامه در مجمع 8 آذر ماه، آیا فوتبالی ها علاقه ای به حضور در انتخابات نشان خواهند داد یا نه، چرا که تغییر این قوانین حضور آن ها را سهولت بخشیده و می تواند باعث افزایش جذابیت انتخابات نیز شود.

منبع: فرارو

به "تغییرات جدید در اساسنامه فدراسیون فوتبال تعیین شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تغییرات جدید در اساسنامه فدراسیون فوتبال تعیین شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید