خبرنگاران میشل عون از واشنگتن درباره تحریم های جدید علیه لبنان توضیح خواست

به گزارش وبلاگ مهیار، تهران - خبرنگاران - میشل عون رئیس جمهوری لبنان چهارشنبه شب از وزیر خارجه این کشور خواست تا ضمن تماس با سفارت آمریکا در لبنان، درباره تحریم دو وزیر پیشین لبنانی از سوی واشنگتن توضیح بخواهد.

خبرنگاران میشل عون از واشنگتن درباره تحریم های جدید علیه لبنان توضیح خواست

به گزارش وبلاگ مهیار به نقل از خبرگزاری ملی لبنان، رئیس جمهوری لبنان از شربل وهبه وزیر خارجه این کشور خواسته با سفارت آمریکا در بیروت و سفارت لبنان در واشنگتن تماس بگیرد تا مطلع شود، وزارت خزانه داری آمریکا در چه شرایطی اقدام به اعمال تحریم ها علیه علی حسن خلیل و یوسف فنیانوس دو وزیر سابق لبنانی کرده است.

بر اساس بیانیه وزارت خزانه داری آمریکا، یوسف فنیانوس و علی حسن خلیل وزیران پیشین حمل و نقل و دارایی لبنان در لیست تحریم های جدید آمریکا قرار گرفته اند.

فنیانوس وزیر حمل و نقل و کار سابق لبنان از جریان المرده به رهبری سلیمان فرنجیه و از افراد نزدیک به وی و حسن خلیل وزیر دارایی و وکیل لبنانی از اعضای با سابقه جنبش امل هستند.

خزانه داری آمریکا مدعی شده که از مردم لبنان در درخواست های خود برای ایجاد یک دولت شفاف و پاسخگو و عاری از فساد، حمایت می کند.

در همین رابطه حزب الله لبنان چهارشنبه شب با صدور بیانیه ای در واکنش به تحریم های جدید آمریکا علیه دو وزیر پیشین لبنانی، اعلام کرد: سیاست تحریم های آمریکا نمی تواند به اهداف خود در لبنان برسد.

حزب الله دراین بیانیه افزوده است: این اقدام ناعادلانه نشان افتخاری برای این دو دوست و همه کسانی است که دولت آمریکا آن ها را به مقاومت یا حمایت از مقاومت متهم می کند.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران میشل عون از واشنگتن درباره تحریم های جدید علیه لبنان توضیح خواست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران میشل عون از واشنگتن درباره تحریم های جدید علیه لبنان توضیح خواست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید