روحانی: عرضه سهام شرکت های دولتی در بازار سرمایه ادامه خواهد یافت

به گزارش وبلاگ مهیار، رئیس جمهور ضمن تاکید بر واگذاری سهام دستگاه های دولتی را نشان از عزم پایدار دولت برای بهینه سازی فرایند خصوصی سازی در کشور برشمرد و اطمینان داد که برنامه عرضه سهام شرکت های دولتی در بازار سرمایه بدون تردید ادامه خواهد یافت.

روحانی: عرضه سهام شرکت های دولتی در بازار سرمایه ادامه خواهد یافت

به گزارش گروه سیاسی وبلاگ مهیار، حسن روحانی پس از گزارش رئیس کل بانک مرکزی، با تاکید بر لزوم پیگیری جدی برای دسترسی و استفاده از منابع ارزی مسدود شده کشورمان در خارج از کشور گفت: هر چند تحریم های آمریکا شرایط سختی برای تعاملات مالی کشور ایجاد کرده است، اما با تلاش های اجرا شده، استفاده از این منابع در حال افزایش است و تخصیص منابع به مصارف کالا های اساسی و نیاز های تولیدی کشور استمرار خواهد یافت.

در این جلسه همچنین محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه از سفر خود به چین و دیدار و توافقات با مقامات این کشور در حوزه تبادلات مالی و پولی و روابط دو کشور در حوزه حمل و نقل دریایی گزارشی ارائه کرد.

رئیس جمهور پس از این گزارش، با بیان اینکه توسعه مالی همه کشور ها به صورت ملموس با دیپلماسی مالی گره خورده است، شرح داد: باید در این مقطع با تقویت اولویت های ارتباطی خود، با چین، کشور های منطقه اوراسیا و همسایگان، در حوزه های مختلف از انرژی تا فناوری، برای توسعه روابط مالی برنامه ریزی ویژه ای انجام دهیم.

روحانی با اشاره به اینکه دولت به دنبال تسریع در پیگیری اجرای توافقات با کشور های منطقه است، گفت: در این زمینه فعال شدن کمیسیون های مشترک مالی با کشور های هدف ضروری است و در اهداف مالی تجارت با شرق و همسایگان، توجه به سیاست صادرات محور بودن باید در اولویت قرار گیرد.

رئیس جمهور همچنین گسترش همکاری با اتحادیه اوراسیا را از نظر مالی قدم بسیار مهمی دانست و گفت: ایران علاوه بر ظرفیت تولید و تامین واردات برخی از این کشورها، با توجه به قرار دریافت در بهترین موقعیت ترانزیتی، می تواند مسیری مناسب برای ترانزیت کالا های کشور های عضو این اتحادیه باشد.

رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود تاکید بر واگذاری سهام دستگاه های دولتی را نشان از عزم پایدار دولت برای بهینه سازی فرایند خصوصی سازی در کشور برشمرد و اطمینان داد که برنامه عرضه سهام شرکت های دولتی در بازار سرمایه بدون تردید ادامه خواهد یافت.

روحانی اظهارداشت: برنامه عرضه سهام شرکت های دولتی در بازار سرمایه در راستای چابک سازی، اجرای سیاست های کلی اصل 44 و حمایت از بازار سرمایه به ویژه هدایت نقدینگی به سوی اشتغال مولد و در مجموع مردم محور کردن اقتصاد، شفاف سازی فعالیت های مالی و زدودن فساد از بدنة اقتصاد انجام می گیرد.

رئیس جمهور در عین حال تاکید کرد که رونق، پویایی و فسادزدایی جدی از اقتصاد کشور و ایجاد فرصت برابر برای آحاد مردم از طریق تداوم عرضة سهام بنگاه های بزرگ و متوسط باید با یک طرح دقیق انجام گیرد که دولت چنین طرحی را تهیه کرده و با دقت و جدیت در حال اجرای آن است.

وی از مصادیق عینی این برنامه را عرضة سهام شرکت های بزرگ پتروشیمی، پالایشی، فلزی، بانکی، بیمه ای، خودرویی و زیرمجموعه های آن ها برشمرد که از طریق عرضة مستقیم و صندوق های مالی قابل معامله (ای تی اف) و سایر روش ها تحقق پیدا کرده و این فرایند ادامه دارد.

پس از گزارش وزیر راه و شهرسازی از پرداخت تسهیلات کرونایی به شرکت های حمل و نقل هوایی و ریلی، رئیس جمهور برای رفع موانع و تسریع و تسهیل در پرداخت مالی و تسهیلات در نظر گرفته و مصوب ستاد ملی کرونا دستورات لازم را صادر کرد.

در جلسه روز سه شنبه ستاد هماهنگی مالی دولت، رئیس کل بانک مرکزی از تلاش های اجرا شده برای استفاده از منابع ارزی در خارج از کشور، گزارشی ارائه کرد و با تشریح توافقات خود با مسئولین عراق در سفر به این کشور، از تلاش های گسترده تر برای استفاده از منابع ارزی در سایر کشور ها و گشایش های مفیدی که در این خصوص اجرا شده، خبر داد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "روحانی: عرضه سهام شرکت های دولتی در بازار سرمایه ادامه خواهد یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روحانی: عرضه سهام شرکت های دولتی در بازار سرمایه ادامه خواهد یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید