ساعت دیواری را کجای خانه نصب کنیم؟

به گزارش وبلاگ مهیار، کجای اتاق نشیمن بهتر است ساعت را نصب کنیم؟ یکی از اجزای مهم در چیدمان نشیمن محسوب می گردد؛ بنابراین محل نصب آن اهمیت ویژه ای دارد.

ساعت دیواری را کجای خانه نصب کنیم؟

قبل از اینکه محل نصب ساعت را تعیین کنید بهتر است عملکرد و سبک ساعت را آنالیز کنید. در این مطلب از مجله اینترنتی دلتا به آنالیز مکان نصب ساعت دیواری در منزل می پردازیم.

نصب ساعت دیواری در منزل

یکی از فضاهای پرتردد در منزل اتاق نشیمن. بهتر است که ساعت را در این فضا نصب کنیم. سؤالی که پیش می آید این است که ساعت را کجا نصب کنیم؟

ساعت را روی دیوار خالی نصب کنید

باتوجه به اینکه ساعت ها از لحاظ ابعاد کمی بزرگ هستند، بهتر است آن را بر روی دیوار خالی نصب کنید. سعی کنید دکوری های شلوغ و کوچک را از روی دیوار برداشته و تنها ساعت را بر روی آن قرار دهید. در این صورت تمام توجه و تمرکز بر روی ساعت خواهد بود و نشیمن شما حالتی مدرن به خود می گیرد.

نصب ساعت در بالای مبلمان راحتی، مکان نصب ساعت دیواری در منزل

بخش بالایی مبلمان راحتی برترین محل برای نصب ساعت است. یکی از دلایل آن این است که زمانی که بر روی مبل در حال استراحت هستید متوجه گذر زمان نشده و آرامش بیشتری را داشته باشید. برای اینکه خانه خود را زیبا کنید به مطلب با یک سبد پلاستیکی مبل بسازید! سر بزنید.

نصب ساعت بالای شومینه یا بخاری

برای اینکه خانه تان زیبایی بیشتری را داشته باشد به فضای بالای شومینه اهمیت زیادی بدهید. باتوجه به اینکه شومینه به عنوان نقطه کانونی در نظر گرفته می گردد، یکی از برترین مکان ها برای نصب ساعت بخش بالایی شومینه است.

بالای قفسه کتاب یا میز مکان نصب ساعت دیواری در منزل

اگر می خواهید فضایی خلاقانه و مجذوب کننده در اتاق نشیمن ایجاد کنید ساعت را بالای قفسه کتاب یا میز نصب کنید. برای اینکه مجذوب کنندهیت آن را بیشتر کنید یک تابلو یا گیاه آپارتمانی کنار آن قرار دهید. سعی کنید از لحاظ ظاهری با سایر لوازمتان هارمونی و هماهنگی داشته باشد.

نصب ساعت مقابل پنجره یا درب ورودی

به جای اینکه ساعت را در بالای پنجره نصب کنید بهتر است آن را روبه روی پنجره یا درب ورودی قرار دهید. در این صورت ساعت به خوبی قابل مشاهده خواهد بود.

ساعت را در چه ارتفاعی نصب کنیم؟

برای اینکه زیبایی و مجذوب کنندهیت بیشتری در فضا ایجاد کنید، ساعت را در ارتفاع 50 تا 70 سانتی متری از بالای دیوار نصب کنید. البته این ارتفاع باتوجه به دیوارهای منزل شما می تواند متغیر باشد. در حالت کلی در ارتفاعی باشد که مرکز ساعت با چشم یک فرد با قد میانه هم تراز باشد. در غیر این صورت تناسبات فضا را به هم می ریزد. بعلاوه مرکز ساعت حدود 153 تا 156 سانتی متر از سطح زمین باشد.

پیشنهاد مطالعه: مطلب این مدل پرده آشپزخانه شما را بی نظیر می نماید را بخوانید.

منبع: پیام دلتا

به "ساعت دیواری را کجای خانه نصب کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساعت دیواری را کجای خانه نصب کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید