فرهنگ و هنر

والارها و الدارها چطور به سرزمین میانه سریال حلقه های قدرت شکل دادند؟

والارها و الدارها به دنیایی که در سریال ارباب حلقه ها: حلقه های قدرت می بینیم شکل داده اند، اما درباره خاستگاه آن ها چه می دانیم؟

29 شهریور 1401

با تعدادی از دیدنی ترین شهرهای توریستی مقرون به صرفه جهان آشنا شوید

سفر به شهرهای توریستی جهت سرگرمی، سیر و سیاحت و تماشا منظره ها بی نظیر و زیبا آرزوی بسیاری از مردم روی کره زمین است. اما، معمولا بدلیل هزینه های سفر بسیاری از مردم نمی توانند به این رویای خود جامه عمل بپوشانند. بدون شک، بیشترین هزینه سفر به شهرهای توریستی...

26 شهریور 1401

ضربه فنی محسن نژاد؛ فزونی میرزازاده در جدالی ایرانی

مهدی محسن نژاد از رسیدن به مرحله یک چهارم کشتی قهرمانی دنیا بازماند.

24 شهریور 1401

احتمال تخریب فیلم های تاریخی آرشیو شده در موزه ها و وزارت میراث فرهنگی وجود دارد

خبرگزاری مهر/ براساس خبرهای بدست رسیده، احتمال تخریب فیلم های تاریخی آرشیو شده در موزه ها و وزارت میراث فرهنگی وجود دارد.

22 شهریور 1401

پروژه بارگاه شمس از پیشرفت مطلوبی برخوردار است

معاون امور مجلس و استان های وزارت میراث فرهنگی گفت: احداث پروژه بارگاه شمس از پیشرفت مطلوبی برخوردار است.

20 شهریور 1401

همه چیز درباره مازیار آل داوود؛ پدر بوم گردی ایران

در این مطلب قصد داریم تا نگاهی به زندگی پدر بوم گردی ایران انداخته و شما را با مازیار آل داوود آشنا کنیم. پس با ما همراه باشید تا در رابطه با مازیار آل داوود توضیحات جامع و کاملی را به شما ارائه داده و بیان کنیم که چگونه وی تبدیل به پدر بوم گردی ایران شد.

12 شهریور 1401

10 سنت فرهنگی مختص ایرانی ها

سنت فرهنگ ایرانی با توجه به اقوام های مختلفی که در ایران زنندگی می نمایند بسیار متنوع است که بخشی از سنت فرهنگ ایرانی یکپارچه است و در کل کشور دیده می گردد. این سنت ها که سینه به سینه از فرهنگ هزاران سال دور ایرانیان می آید هم چنان پابرجاست. درست است که...

12 شهریور 1401

اپلیکیشن های استثنایی برای عاشقان کی پاپ!weverseUNIVERSE

صنعت کی پاپ همیشه در کسب عایدی از روابط هواداران و هنرمندان ماهر بوده است، اما در دیجیتالی کردن آنها به طرز ناامیدکننده ای کند بوده است.

8 شهریور 1401

توضیحات رضا کیانیان برای پیشگیری از سوتفاهم ها

رضا کیانیان که به زودی با نمایش پدر در تالار اصلی مجموعه تئاتر شهر روی صحنه می رود، با انتشار متن کوتاهی درباره بخشی از سخنان اش که امروز (31 مرداد ماه) در نشست خبری این نمایش مطرح کرده بود، توضیحاتی داد.

1 شهریور 1401

در سفر به شیلی کجا بریم

شیلی (Chile) به لطف کوهستان ها، دشت ها، جنگل ها و اقیانوس دارای منظره ها طبیعی گسترده ای است. مقدار دراز و غیرمعمول کشور شیلی باعث شده تا این سرزمین یکی از خشک ترین بیابان ها را در شمال خود داشته باشد. این در حالی است که آب وهوای جنوب آن کاملا فرق دارد و موجوداتی...

29 مرداد 1401

نچسب ترین همسفرهای دنیا

با یک همسفر خوب می توانید بهترین مسافرت دنیا را تجربه کنید و اگر همسفرتان بد باشد، نتیجه برعکس خواهد شد. همسفر بد اصلاً یعنی چه؟ در این جا 10 نوع از بدترین و نچسب ترین همسفرهای دنیا را به شما معرفی می کنیم.

14 مرداد 1401

جاهای دیدنی تفلیس؛ 11 جاذبه ای که باید در گرجستان تجربه کرد

آنچه در این مقاله می خوانید، فهرستی از جاهایی است که در تفلیس باید دید و تجربه هایی که باید از سر گذراند. جاذبه های منحصربه فرد و جاهای دیدنی تفلیس را گرد هم آورده ایم تا با این شهر و فرهنگ گرجی بیشتر آشنا شوید. با ما همراه باشید.

13 مرداد 1401

باشگاههای بولینگ تهران

این بازی سالم و مفرح برای هر سنی مجذوب نماینده و مناسب است و همه می توانند در بازی این ورزش مجذوب نماینده شرکت نمایند. در تهران باشگاه های متعددی در سطح شهر وجود دارند که علاقه مندان به این ورزش می توانند به آن ها مراجعه نموده و ساعات خوش و مهیجی را کنار...

11 مرداد 1401

اتفاقی عجیب در تهران؛ لغو کنسرت در حین برگزاری

کنسرت گروه کمان حین برگزاری با تذکر ماموران حراست روبرو شد که از آن ها می خواستند کنسرت را لغو نمایند.

10 مرداد 1401

قنات های ایران سالهاست که در معرض تهدید قرار گرفته اند

ایسنا/ براساس آخرین خبر و گزارش های بدست رسیده، قنات های ایران سالهاست که در معرض تهدید قرار گرفته اند.

4 مرداد 1401

12 تمرین ورزشی با جایگاه که برای هر سطح تناسب اندامی مناسب هستند

شما هم مانند بسیاری از مردم ممکن است زمان زیادی را به نشستن اختصاص دهید. فرقی ندارد در حال درس خواندن باشید، فیلم تماشا، کار کردن یا اینکه از روی خستگی روی جایگاه بنشینید، در هر صورت نشستنِ زیاد می تواند به سلامتی شما آسیب برساند.

31 تیر 1401

خراسان جنوبی اهمیت بالایی در مباحث گردشگری دارد

میراث آریا/ براساس آخرین خبر و گزارش های بدست آمده، خراسان جنوبی اهمیت بالایی در مباحث گردشگری دارد.

27 تیر 1401

آرامگاهی در هالیکارناسوس

موزولوس یکی از فرمانداران امپراتوری ایران بود. او در سال های 377 تا 353 قبل از میلاد برکاریا که جزئی از قلمرو ایران بود، حکمرانی می کرد. مرکز کاریا شهری به نامهالیکارناسوس بود که امروزه یک شهر توریستی در ترکیه به نام بودروم است. موزولوس پس از پدرش به عنوان...

23 تیر 1401

قلعه فین یکی از قلعه های تاریخی ایران به شمار می رود

سیری در ایران/ براساس گزارشات بدست رسیده، قلعه فین یکی از قلعه های تاریخی ایران به شمار می رود.

20 تیر 1401

تفال به حافظ 28 فروردین ماه 1401

فال گرفتن از آثار ادبی، از باور های کهن این مرز و بوم است. در گذر زمان ساکنان این خاک به ادیبانی که گمان می بردند بهره ای از کلام حق دارند رجوع می شد. با این حال، اما در گذر زمان تنها تفال به حافظ در فرهنگ عامیانه ما به جای مانده است.

14 تیر 1401
تعداد: (139)