شرکت گوگل 56 میلیون دلار جریمه شد

به گزارش وبلاگ مهیار، شورای کشور فرانسه که عالی ترین دادگاه اداری این کشور محسوب می شود، محکومیت گوگل به پرداخت جریمه 56 میلیون دلاری را تایید کرد.

شرکت گوگل 56 میلیون دلار جریمه شد

به گزارش ایرنا از پایگاه خبری سی نت، شرکت گوگل در سال 2019 میلادی بر اساس مقررات جدید اتحادیه اروپا در رابطه با اطلاعات خصوصی کاربران به دلیل نبود شفافیت و وضوح اندروید در خصوص گزینه های مرتبط با محافظت از داده های شخصی، به پرداخت 50 میلیون یورو (معادل 56 میلیون دلار) جریمه محکوم شد و نسبت به این حکم اعتراض کرد.

در رای شورای کشور فرانسه آمده است که با توجه به اهمیت خاص موضوع و عدم توجه کافی گوگل به این مساله، تعیین جریمه 56 میلیون دلاری توسط کمیسیون ملی حفاظت از اطلاعات فرانسه برای این شرکت، کاملا متناسب است. گوگل در واکنش به این جریمه، بیان نمود امکان ایجاد تغییر در سیستم عامل خود را بررسی می کند.

مقررات عمومی محافظت از اطلاعات که از ماه مه سال 2018 میلادی در اتحادیه اروپا به اجرا گذاشته شد، تلاش دارد حقوق افراد را در رابطه با داده های گردآوری شده توسط شرکت ها، به طور کامل شفاف سازی کند. بر اساس این مقررات، شرکت ها ملزم هستند برای توضیح موارد استفاده از اطلاعات جمع آوری شده کاربران، از زبان ساده و قابل درک استفاده کنند.

مقامات فرانسوی می گویند، گوگل اطلاعات کافی را در این رابطه در اختیار کاربران خود قرار نمی دهد و با توجه به این که گوگل داده های گردآوری شده را برای تبلیغات هدفمند مورد استفاده قرار می دهد، کاربران نمی دانند با چه چیزی موافقت می کنند.

همچنین مقامات فرانسوی معتقدند کاربران برای اطلاع از این که چرا و چگونه اطلاعات شخصی آن ها مورد استفاده قرار می گیرد، باید مراحل متعددی را طی کنند که تعداد آن ها گاهی به 5 یا 6 مرحله می رسد و اطلاعات ارائه شده در این مراحل نیز بسیار کلی و مبهم هستند.

منبع: عصر ایران

به "شرکت گوگل 56 میلیون دلار جریمه شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرکت گوگل 56 میلیون دلار جریمه شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید