شناور تفریحی مازندران در ساحل

به گزارش وبلاگ مهیار، شناور تفریحی با ظرفیت 50 نفر که قرار بود طی مدت زمان کوتاه ساخته و به آب انداخته گردد اما بنا به دلایلی از جمله نبود سرمایه گذار برای تحویل و شروع فعالیت جدی در مازندران به گِل نشست.

شناور تفریحی مازندران در ساحل

به گزارش وبلاگ مهیار؛ گردشگری دریایی در مازندران حکایتی پیچیده و پروعده دارد و اگر بخواهیم به پیشینه خبرهای مرتبط با رونق گردشگری دریایی در مازندران بپردازیم، دورترین خبرها، قول ها و پیش بینی های مثبت، به طور تقریبی به کمتر از یک دهه قبل بر می گردد. به عنوان مثال سال 1393 مدیرکل اسبق میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مازندران از ورود یک فروند کشتی کروز با 140 سوئیت مجهز به وسیله سرمایه گذار بخش خصوصی خبر داده بود و گفته بود: این هتل شناور طی 2 سه ماه آینده به استان منتقل می گردد. بهار 1394 نیز مدیرکل وقت همین دستگاه گفت سه شناور خریداری شده که یکی از آن ها تیر به ایران می آید.

اسفند 1396 هم استاندار وقت مازندران گفت برای نوروز 1397 کشتی کروز وارد مازندران می گردد و کوشش بر این است که دو فروند کشتی تفریحی به آب های استان بیاید و بین بنادر انزلی، نوشهر و امیرآباد مسافران را جابه جا کند.

از این دست خبرها طی یک دهه اخیر بارها اعلام شده است. سال ها از اعلام این خبرها و تدابیر مدیران و مسوولان وقت مازندران و کشور برای غلبه بر نادیده گرفتن مزایای گردشگری دریایی می گذرد در تازه ترین رخداد در این خصوص موضوع سرنوشت یک فروند شناور تفریحی که سالها قبل عملیات ساخت آن در شرکت کشتی سازی صدرا شروع شد و مجموعه مدیریتی در این خصوص اظهار نظر کردند.

مدیرعامل شرکت صنعتی دریایی ایران (صدرا) روز چهارشنبه در گفت و گو با وبلاگ مهیار گفت: ساخت یک فروند شناور تفریحی به سفارش استاندار سابق مازندران به منظور توسعه و استفاده از ظرفیت گردشگری دریایی در مجتمع کاسپین شرکت صدرا واقع در بهشهر شروع شد.

منوچهر علیپور با اشاره به اینکه سفارش ساخت این شناور تفریحی در بازدید استاندار سابق مازندران از کشتی سازی صدرا در بهشهر به مدیر وقت این مجموعه داده شد و ادامه داد: مدیریت وقت کشتی سازی براساس وعده استاندار مبنی بر اینکه شناور ساخته شده از سوی استانداری تحویل گرفته می گردد و یا سرمایه گذاری از این شرکت می خرد عملیات ساخت آن را انجام داد.

شناور تفریحی مازندران در ساحل / وعده ها به گِل نشست

وی ادامه داد: براساس توافق های اجرا شده و اعتماد مدیریت وقت، شرکت کشتی سازی برای ساخت این شناور هزینه شد و با آوردن قالب آن از کیش مراحل فراوری شروع شد.

به گفته مدیرعامل شرکت صنعتی دریایی ایران (صدرا) در ادامه کار شرکت درخواست کرد تا کارفرما را معرفی کند که برای ادامه کار تامین اعتبار و هزینه گردد اما این کار صورت نگرفته است.

وی در مورد مراحل ساخت این شناور تفریحی گفت که در حال حاضر بدنه و روسازه شناور ساخته شده و موتور نیز تامین و در ایران است.

علیپور گفت : اما برای تکمیل شناور مهمترین نکته مالکیت آن است تا این موضوع تعیین تکلیف گردد.

مدیر مجتمع کاسپین شرکت صدرا نیز در این رابطه گفت که تا به امروز 250 میلیارد ریال برای ساخت این شناور تفریحی هزینه شده است.

جهانبخش امیری اضافه نمود: برای تکمیل آن به 150 میلیارد ریال اعتبار احتیاج است تا این شناور تفریحی با ظرفیت 50 نفره به مرحله بهره برداری برسد.

وی گفت که این شناور تفریحی مجهز به امکانات و تجهیزات ناوبری و یاری ناوبری به روز است و قابلیت ارتقا نیز دارد.

مدیر مجتمع کاسپین شرکت صدرا اضافه نمود: این شناور تفریحی با سرعت 25 نات قادر به حرکت در دریا است که سرعت خوبی محسوب می گردد و امکان افزایش سرعت و ظرفیت نیز وجود دارد.

منبع: دنیای سفر

به "شناور تفریحی مازندران در ساحل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شناور تفریحی مازندران در ساحل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید