مدت زمان نگهداری سبزیجات و گوشت در فریزر

به گزارش وبلاگ مهیار، انجماد مواد غذایی یکی از ساده ترین اشکالی است که می توانید مواد غذایی را حفظ کنید. اگرچه می توانیم مواد غذایی را در فریزر برای مدت طولانی تری حفظ کنیم، اما این به آن معنا نیست که کیفیتش برای همواره حفظ می گردد.

مدت زمان نگهداری سبزیجات و گوشت در فریزر

برای بسته بندی و نگهداری مواد غذایی در فریزر، مواد غذایی باید به خوبی در پلاستیک یا فویب آلومینیومی پیچیده گردد و یا درظروف و کیسه های فریزر بسته بندی شوند.

سبزیجات بسته به نوع مصرف آن ها از یک ماه تا یک سال در فریزر ماندگار می شوند. بعضی از سبزیجات، به ویژه سبزیجات برگدار، باید قبل از یخ زدن تکه تکه و به اصطلاح بلغور شوند. ممکن است قبل از انجماد سبزیجاتی که آب زیاد دارند، مانند گوجه فرنگی آن را پوره کنید و مانند سس بهره ببرید.

چه اصولی را رعایت کنیم؟ برای بسته بندی کردن باید به این نکته توجه داشته باشیم که برای دستیابی به طراوت بهینه در هنگام یخ زدگی، بسیار مهم است که هوا به غذا نرسید که موجب کم آبی و اکسیداسیون گردد. توجه داشته باشید که بهتر است سبزیجات سرخ شده را بهتر است منجمد نکنید.

بعلاوه توجه داشته باشیم که چاقویی که برای برش دادن سبزی به کار می رود باید کاملاً تیز باشد تا باعث آسیب و له شدن بافت سبزی نگردد. هرچه سبزی با چاقوی تیزتری خرد گردد، ارزش غذایی آن بیشتر حفظ خواهد شد.

سبزیجات منجمد تجاری یک سال در بسته بندی اصلی ذخیره می گردد.

نوع سبزیجات

مدت زمان نگهداری
چغندریک سال
فلفل دلمه ایسه الی 4 ماه
کلم بروکلییک سال
هویجیک سال
گل کلمیک سال
کرفسیک سال
ذرت8 ماه
لوبیای سبزیک سال
سبزیجات برگدار8 ماه
قارچ پخته شدهیک سال
قارچ خام8 ماه
نخود8 ماه
گوجه فرنگی3 الی 4 ماه
کدو حلوایییک سال
کدو سبز8 ماه
آووکادو5 ماه

انواع گوشت

نوع گوشتمدت زمان نگهداری
بیکن3 ماه
گوشت تکه تکه ریز3 ماه
گوشت همبرگر4 ماه
ژامبون2 ماه
جگر4 ماه
کبابیک سال
سوسیس3 ماه
استیک8 ماه

بیشتر ما از خرید به خانه می آییم و بلافاصله گوشتی را که خریداری نموده ایم در فریزر قرار می دهیم. تا زمانی که بسته بندی ایمن باشد، بین دو ماه الی یک سال می تواند در فریزر بماند.

منابع: foodsguy، thespruceeats

ترجمه: ایرنا

منبع: فرارو

به "مدت زمان نگهداری سبزیجات و گوشت در فریزر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدت زمان نگهداری سبزیجات و گوشت در فریزر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید