میوه ای که وزن و فشار خون را کاهش می دهد

به گزارش وبلاگ مهیار، نتایج تحقیقات نشان داده توت سفید که گیاهی دارویی محسوب می گردد، ممکن است کاهش وزن را افزایش و فشار خون و کلسترول بد را کاهش دهد.

میوه ای که وزن و فشار خون را کاهش می دهد

به گزارش ایسنا به نقل از هلث، ترکیب طبیعی به نام روتین موجود در توت می تواند چربی قهوه ای را در بدن فعال نماید تا به سوزاندن کالری یاری کند. چربی قهوه ای معمولا با هوای سرد فعال می گردد، اما روتین نیز می تواند آن را فعال کند. وظیفه چربی قهوه ای که گاهی به عنوان چربی خوب نیز شناخته می گردد، تبدیل غذا به گرماست؛ بنابراین مصرف توت ممکن است به افراد یاری کند کالری بیشتری بسوزانند.

یکی دیگر از فواید روتین این است که به تعادل گلوکز خون یاری می نماید. بعلاوه می توان برگ های توت را (چه قرمز و چه سفید) به صورت خشک برای نوشیدن دمنوش آن خریداری کرد.

از طرف دیگر میوه توت را می توان به رژیم غذایی اضافه نمود. دوز هایی که روی انسان آزمایش شده، از یک گرم تا سه گرم پودر برگ توت به صورت مصرف روزانه برای حدود یک ماه بود.

برای این مطالعه، دانشمندان یک میلیگرم روتین به آب آشامیدنی موش های چاق اضافه نمودند. نتایج نشان داد روتین چربی قهوه ای را فعال و به موش ها یاری می نماید کالری بیشتری بسوزانند و چربی خود را کاهش دهند.

دکتر وان ژو جین، پژوهشگر این تحقیق، گفت: تاثیرات مفید روتین بر بهبود متابولیک به وسیله بافت چربی قهوه ای، علاقه قابل توجهی را در درمان بالقوه چاقی و بیماری های مرتبط با آن مانند دیابت برانگیخته و در راستای این ایده، کشف فعال کننده های ایمن و موثرتر بافت چربی قهوه ای برای مقابله با چاقی و بیماری های مرتبط با آن مورد نظر است.

چند مطالعه دیگر نیز فوایدی برای روتین پیدا نموده اند؛ نتایج تحقیق دیگری نیز نشان داد توت سفید ممکن است به کاهش قند خون در افراد مبتلا به دیابت نوع 2 یاری کند.

افراد شرکت کننده در این مطالعه یک گرم پودر برگ توت را سه بار در روز به مدت یک ماه مصرف کردند.

مطالعه دیگری نشان داد که همان دوز باعث افزایش 18 درصدی سطح کلسترول خوب و کاهش 23 درصدی سطح کلسترول بد شد.

منبع: فرارو

به "میوه ای که وزن و فشار خون را کاهش می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "میوه ای که وزن و فشار خون را کاهش می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید