هشدار بارش باران و وزش باد به گلخانه داران و کشاورزان

به گزارش وبلاگ مهیار، کارشناس هواشناسی کشاورزی گفت: با توجه به شرایط جوی به کشاورزان، گلخانه داران و باغداران توصیه می گردد که هشدارهای هواشناسی را جدی بگیرند.

هشدار بارش باران و وزش باد به گلخانه داران و کشاورزان

خانم پروین رفیعی گفت: با توجه به شرایط جوی گلخانه داران و مرغداران نسبت به تنظیم دما و تهویه واحدها و سالن های پرورش قارچ اقدام نمایند.

به گفته او، کشاورزان تسریع در برداشت سیب زمینی، پیاز و گوجه فرنگی و انتقال به انبارهای استاندارد را قبل از فصل سرما انجام دهند.

رفیعی می گوید: باغداران آبیاری سنگین باغات پسته را به بعد از برداشت موکول نمایند، بعلاوه 2 تا 3 هفته قبل از برداشت زیتون، باغداران اقدام به سم پاشی و محلول پاشی نمایند.

کارشناس هواشناسی کشاورزی گفت: کشاورزان قبل از کشت ضدعفونی بذور گندم و جو را انجام دهند.

به گفته او، با توجه به شرایط جوی باغداران جهت مقاوم سازی درختان گردو پیوند شده در برابر سرما اقدام به محلول پاشی نمایند.

براساس مرکز پایش هواشناسی کشاورزی، مجموع بارش کشور از ابتدای سال آبی جاری صفر میلی متر و بلندمدت 1 دهم میلی متر بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل تغییری نداشته است.

بنابر نقشه های هواشناسی از بعدازظهر امروز در مناطقی از استان های ساحلی خزر و فردا علاوه بر استان های ساحلی خزر در خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، ارتفاعات البرز در سمنان و شرق تهران بارش باران گاهی رعد و برق و وزش باد انتظار می رود.

روز شنبه در استان های مازندران، گلستان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، سمنان و تهران و یکشنبه در خراسان شمالی، گلستان و ارتفاعات البرز واقع در سمنان و تهران بارش باران گاهی رعدو برق و وزش باد ادامه دارد. بعلاوه از روز آدینه تا یکشنبه در ارتفاعات هرمزگان، جنوب کرمان، جنوب سیستان و بلوچستان و جنوب فارس در ساعات بعدازظهر و اوایل شب رگبار همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقت رخ می دهد.

وبلاگ مهیار مالی صنعت ، تجارت و کشاورزی

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "هشدار بارش باران و وزش باد به گلخانه داران و کشاورزان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار بارش باران و وزش باد به گلخانه داران و کشاورزان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید