کارگاه آموزشی عکاسی به روش HDR

به گزارش وبلاگ مهیار، گاهی اوقات در عکاسی دچار مشکل نورخوانی از سوژه می شویم. به صورتی که منابع پر نور و کم نور در کادر، کنار هم قابل ثبت نیستند. از این رو ساده ترین راهکاری که به فکر می رسد حذف بخشی از کادر می باشد. حذف کردن کادر همواره راحت و خوشایند نیست و عکاسان چشم انداز و معماری را در این زمینه به شدت در گیر چالش می نماید.

کارگاه آموزشی عکاسی به روش HDR

با درک درست از نور و شناخت تکنیک های رایج در عکاسی می توان تا حدود زیادی از نورهای متفاوت در صحنه عکاسی به خوبی استفاده نمود. در این راستا آکادمی دیدنگار با شناخت و درک مناسب از احتیاجهای عکاسان معماری و چشم انداز اقدام به برگزاری کارگاه آموزشی عکاسی HDR نموده است. این کارگاه آموزشی توان درک نور و شناخت کاملی از تکنیک های HDR را به مخاطبین ارائه می دهد.

HDR روشی در عکاسی می باشد که امکان ثبت تصاویر از سوژه های مختلف با دامنه نورانی بسیار پراکنده را به عکاس می دهد. نحوه اجرای این تکنیک در عکاسی احتیاج به مهارت داردو عکاس با شناخت و درک درست از HDR می تواند به رویکرد های جدیدی در عکاسی دست یابد. این روش در گذشته در دوربین های آنالوگ به سختی امکان پذیر بود ولی امروزه با ظهور تکنولوژی دیجیتال، شرایطی فراهم شده تا با شناخت مناسب از این سیستم، ثبت تصویر به راحتی میسر شود. نرم افزار های مختلفی در زمینه ایجاد تصاویر HDR وجود دارد و ما در این دوره قصد داریم تا رایجترین این نرم افزار ها را به شما معرفی کنیم. ایجاد فرصت مناسب در زمینه تجربه عملی برای هنرجویان این کارگاه از اهداف آموزشی ما می باشد، سعی داریم ضمن بیان مطالب تخصصی و کاربردی در زمینه این کارگاه آموزشی اقدام به اجرای عملی HDR و آنالیز نکات فنی پیرامون آن نماییم؛ لذا هنرجویان می توانند با آوردن دوربین عکاسی ، سه پایه و لب تاپ سعی بر اجرای این روش تحت نظر اساتید کنند.

انتظار داریم در خاتمه کارگاه هنرجویان به راحتی بتوانند در زمینه اجرای این تکنیک به صورت تخصصی، مهارت کافی بدست آورند.

مباحث مورد آنالیز در این کارگاه به توضیح زیر است:

- HDR چیست؟

- اهمیت و کاربرد HDR

- تکنیک ها و روش های اجرای HDR

- لوازم و ابزار های لازم

- آنالیز نرم افزار ها

- اجرای عملی HDR به وسیله هنرجویان

این کارگاه در تاریخ 25 بهمن ماه 1397 به مدت 3 ساعت برگزار می شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.

چرا آکادمی دیدنگار؟

آکادمی دیدنگار دارای مجوز رسمی از سازمان فنی و حرفه ای است و تا کنون کارگاه ها و دوره های عکاسی زیادی را برگزار نموده است. برنامه محوری ما در دیدنگار این است که سعی نماییم در کارگاه بجای ارائه تئوری بر مهارت آموزی و کار عملی تمرکز نماییم. به همین منظور چون تمرین را یک فرایند مداوم و پیوسته می دانیم با دوستان حاضر در کارگاه ها در طول فرایند مهارت آموزی همراه خواهیم بود. وجود اساتید مجرب و نیز در اختیار قرار دادن آتلیه تخصصی دیدنگار از جمله خدماتی است که در طول دوره مهارت افزایی در اختیار کارآموزان قرار خواهد گرفت.

منبع: همگردی

به "کارگاه آموزشی عکاسی به روش HDR" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کارگاه آموزشی عکاسی به روش HDR"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید