کشف 750 سکه 3 هزار ساله در تهران

به گزارش وبلاگ مهیار، سردار کیوان ظهیری با اعلام خبر کشف سکه های سه هزار ساله در تهران، درباره جزئیات این خبر اظهار کرد: با دریافت خبری مبنی بر اینکه پدری 70 ساله به همراه دو فرزند 47 و 37 ساله اش ساکن یکی از استان های همجوار استان تهران با همکاری دو همدستش ساکن شهر تهران باندی پنج نفره برای فروش طلاجات و سکه های عتیقه تشکیل داده اند، آنالیز موضوع در دستور کار تیمی از مأموران متخصص کلانتری 105 سنایی نهاده شد.

کشف 750 سکه 3 هزار ساله در تهران

به گزارش باشگاه وبلاگ مهیار، رئیس پلیس پیشگیری تهران اضافه کرد: آنالیز های اولیه حکایت از این داشت، این پدر و دو پسرش با استفاده از ابزار گنج یاب و حفاری های غیرمجاز، طلاجات و سکه های عتیقه را در یکی از استان های همجوار استان تهران کشف نموده و پس از شناسایی خریدار، توسط دو همدستش در شهر تهران به فروش می رسانند.

این مقام انتظامی مطرح کرد: در گام بعدی از تحقیقات پلیسی معین شد که اخیراً این افراد تعدادی سکه قدیمی مربوط به سه هزار سال پیش را کشف نموده و قصد فروش آن را به یکی از خریداران در شهر تهران دارند.

وی ادامه داد: در ادامه تحقیقات پلیسی، محل قرار اعضای این باند و خریدار در یکی از مراکز موسیقی شهر تهران شناسایی و با دستور قضائی دستگیری فروشندگان و خریدار عتیقه جات در دستور کار نهاده شد و مراقبت های ویژه پلیسی از محل قرار متهمان شروع شد.

ظهیری اعلام کرد: مراقبت های ویژه ادامه داشت تا اینکه شامگاه بیست و چهارم تیرماه اعضای این باند پنج نفره به محل قرار مراجعه نموده و با حضور شخص خریدار به انجام معامله پرداختند که مأموران عملیات کلانتری 105 سنایی در یک عملیات پلیسی پیروز شدند تمام اعضای این باند و همچنین خریدار سکه و طلاجات عتیقه را دستگیر نمایند.

رئیس پلیس پیشگیری فاتب توضیح داد: مأموران کلانتری سنایی در آنالیز های بیشتر 750 عدد سکه عتیقه و سه آلبوم مخصوص به سکه های سه هزار سال پیش، یک کتاب قدیمی و تعدادی تجهیزات لازم برای حفاری را از متهمان کشف کردند.

به گفته وی، تمام عتیقه جات کشف شده برای ارزش گذاری به مرکز میراث فرهنگی تحویل شده است و هر 6 متهم برای سیر مراحل قانونی در اختیار مرجع قضائی گرفتند.

منبع: فرارو

به "کشف 750 سکه 3 هزار ساله در تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف 750 سکه 3 هزار ساله در تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید