کمک فراموشی به مغز در یادگیری!

به گزارش وبلاگ مهیار، مطالعات تازه نشان می دهند فراموشی می تواند در یادگیری به مغز کمک کند.

کمک فراموشی به مغز در یادگیری!

وبلاگ مهیار - بسکمک از مردم از فراموشی مکرر رنج می برند؛ اما نمی دانند که ممکن است فواید مهمی داشته باشد. زیرا یک مطالعه نو نشان داده است که فراموشی نوعی یادگیری است که به دسترسی به اطلاعات مهمتر کمک می کند.

کارشناسان کالج ترینیتی دوبلین و دانشگاه تورنتو اعلام کرده اند که خاطرات از دست رفته ناپدید نمی شوند؛ اما دسترسی به آن ها ممکن نیست.

آن ها توضیح می دهند که این خاطرات به طور دائم در نورون ها ذخیره می شوند، جایی که مغز تصمیم می گیرد برخی از آن ها را برای دسترسی به آن نگه دارد و بقیه را نادیده بگیرید.

این مطالعه از طریق توماس رایان، عصب شناس از کالج ترینیتی دوبلین و پل فرانکلند از دانشگاه تورنتو انجام شده است.

دکتر رایان گفت: خاطرات در گروه هایی از نورون ها به نام سلول های انگرام ذخیره می شوند و یادآوری موفقیت آمیز شامل فعال سازی مجدد این گروه ها است.

رایان توضیح داد که پسوند منطقی این است که فراموشی به معنای عدم توانایی در فعال کردن مجدد سلول های Engram است؛ اما خاطره ها وجود دارند. اگر ترکیب های خاص را نتوان فعال کرد، نمی توان آن ها را به خاطر آورد و گویی خاطره ها در یک صندوق ذخیره شده اند که کد باز کردن قفل آن را نمی توان به خاطر آورد.

فراموشی عبارت است از عدم یادآوری اطلاعات، مهارت ها و تجربیاتی که فرد تجربه کرده است. فراموشی یک پدیده طبیعی است که برای همه انسان ها اتفاق می افتد؛ اما ممکن است در هنگام ابتلا به برخی بیماری ها مانند آلزایمر یا پس از آسیب مغزی و یا شوک عاطفی به یک بیماری تبدیل شود.

بیشتر بخوانید

منبع: اخبار الیوم

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "کمک فراموشی به مغز در یادگیری!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کمک فراموشی به مغز در یادگیری!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید