گوگل به رمزگذاری تلفن ها و دستگاه های هوشمند مقرون به صرفه قیمت یاری می نماید

به گزارش وبلاگ مهیار، رمزگذاری بخش مهمی از کل بسته امنیت اطلاعات شماست، طبیعتا هر اندازه اندازه پیچیدگی دستگاه های هوشمند شما بیشتر می گردد، شرایط رمزگذاری آن نیز حرفه ای تر می گردد، اما هنوز هم تعداد زیادی از دستگاه های قدیمی و ارزانقیمت در زمینه رمزگذاری اطلاعات کاربران با مشکل مواجهند.

گوگل به رمزگذاری تلفن ها و دستگاه های هوشمند مقرون به صرفه قیمت یاری می نماید

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، رمز گذاری اطلاعات مکتوب چندان سخت نیست، مشکل اصلی وقتی ایجاد می گردد که رمزگذاری به عکس، ویدئو یا محتواهای تصویری مرتبط باشد.

بسیاری از گوشی های هوشمند تازه، ابزارها یا تراشه هایی مخصوص برای اجرای رمزگذاری داده ها در اختیار دارند، اما در خصوص نلفنهای قدیمی تر، روند رمزگذاری داده ها چندان ساده نیست. همانطور که این نوع گوشی های قدیمی نمی توانند بازی های تازه را اجرا نمایند، نمی توانند فرایندهای رمزنگاری را به طور موثر اجرا نمایند. البته این گوشی های قدیمی هنوز هم می تواند بعضی چیزها را رمزگذاری کند، اما ممکن است فقط در برنامه های خاصی کار نمایند یا باتری را تخلیه نمایند.

بر همین اساس است که گوگل، به وضوح علاقه خود را به توسعه ابزارهای رمزگذاری برای گوشی های قدیمی و مقرون به صرفه قیمت نشان داده است. درواقع گوگل قول داده که این مشکل را هر چه سریعتر حل می نماید.

جزئیات فنی این وعده چندان پیچیده نیست اما گوگل قول داده که به جای استفاده از AES، آن را به یک رمزنگاری به نام ChaCha متکی می نماید. این روش رمز گذاری، نوعی روش اساسی بهینه سازی اطلاعات است، که هر پردازنده می تواند به سرعت اجرا کند.

به طور طبیعی تکنیک های رمزنگاری با بعضی از شک و تردیدها به وسیله متخصصان امنیتی رو به رو می شوند که معتقدند این نوع تکنیک ها نیز می توانند با مشکلاتی روبرو شوند. با همه این ها وعده گوگل می تواند خیال بسیاری از افراد را که گوشی های مقرون به صرفه قیمت و نا امین و حضوری پررنگ در شبکه های اجتماعی دارند را راحت کند.

منبع: انتخاب

به "گوگل به رمزگذاری تلفن ها و دستگاه های هوشمند مقرون به صرفه قیمت یاری می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گوگل به رمزگذاری تلفن ها و دستگاه های هوشمند مقرون به صرفه قیمت یاری می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید