آیا ضبط صدا و تصویر مسافران درست است؟ ، اوبر و لیفت با چالشی تازه مواجهند

به گزارش وبلاگ مهیار، شرکت های اوبر و لیفت اتفاق نظر دارند که باید قوانینی سرسختانه برای کنترل رفتارهای رانندگان خود تدوین کنند. قوانینی که مانع از ارسال ویدیوهای مسافران می شود.

آیا ضبط صدا و تصویر مسافران درست است؟ ، اوبر و لیفت با چالشی تازه مواجهند

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، اوبر و لیفت معتقدند رانندگان می توانند ویدیوهای مسافران را بدون اجازه پخش و به حریم خصوصی آنان تجاوز کنند، بنابراین هر دو شرکت اوبر و لیفت تاکید کرده اند که با قوانین نو خود اجازه نخواهند داد که هیچ راننده ای اقدام به پخش ویدئوهای مسافران کند.

موضوع ضبط و انتشار فیلم هایی از مسافران اوبر و لیفت موضوع تازه ای نیست و از مدت ها پیش موجب نگرانی بسیاری از مسافران این دو شرکت است.

آخرین مورد این مشکل در اواخر ماه اکتبر به وقوع پیوست، ماجرا از این قرار بود که یک راننده صدها ویدیئو را که از طریق دوربین داشبورد خود ضبط کرده بود، منتشر کرد. مسیر خدمات وی اغلب در آریزونا بود.

سخنگوی شرکت اوبر در همان زمان به سرعت بیانیه داد و تایید کرد که با توجه به این که رانندگان مجاز به ثبت سواری برای اسناد امنیتی هستند، ممکن است سوء استفاده هایی نیز رخ داده باشد. اما در عین حال اوبر تاکید کرد که هر نوع پخش تصویر شخصی، صوتی یا ضبط ویدئو مسافران مساویست با نقض حریم خصوصی کاربران و در نتیجه کاملا محکوم است.

سیاست های شرکت لیفت نیز به مقررات محلی اشاره دارد. وب سایت لیفت در این خصوص می نویسد: لطفا در هنگام سوار شدن به خودروهای ما به قوانین شهر و استانی خود در مورد دستگاههای ضبط تصویر، صدا و ویدئو توجه کنید. برخی از شهرستانها یا استان ها ممکن است این موضوع را مجاز بدانند، در حالی که سایر منطقه ها ممکن است به هیچ وجه اجازه ضبط را ندهند.

منبع: انتخاب

به "آیا ضبط صدا و تصویر مسافران درست است؟ ، اوبر و لیفت با چالشی تازه مواجهند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا ضبط صدا و تصویر مسافران درست است؟ ، اوبر و لیفت با چالشی تازه مواجهند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید