افتتاح فاز اول بندر خشک ریلی تهران در این منطقه

به گزارش وبلاگ مهیار، وزیر راه و شهرسازی بعد از افتتاح فاز اول بندر خشک ریلی تهران با هدف کاهش زمان ترخیص کالاهای وارداتی، گفت: بندر خشک تهران با هدف افزایش ظرفیت تجاری کشور افتتاح شد و توسعه بنادر خشک در شهرهای بزرگ در دستور کار دولت واقع شده است.

افتتاح فاز اول بندر خشک ریلی تهران در این منطقه

به گزارش وبلاگ مهیار، مهرداد بذرپاش بعد از افتتاح فاز اول بندر خشک ریلی تهران در منطقه اسلامشهر که صبح امروز(دوشنبه) انجام شد، اظهار کرد: چند سال است که بنادر خشک در دنیا در حال استفاده است، اما تهران از وجود چنین بندری محروم بود و برای بهره برداری از بندر خشک تهران اقدامات متنوعی انجام شد.

وزیر راه و شهرسازی با اعلام اینکه مهم ترین مزیت بندر خشک جلوگیری از معطلی کالا است، گفت: در این راستا اجرای این پروژه به علت نزدیکی اسلامشهر به مرکز در اولویت نهاده شد و به سرعت تکمیل شد. این بندر منهای ظرفیت خوبی که به حوزه تجارت کشور اضافه می نماید برای این منطقه نیز دستاوردهای زیادی دارد که از مهم ترین آن کاهش زمان حمل کالا و انتظار برای حمل کالا است.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: این پروژه با سرمایه گذاری یک هزار میلیارد تومانی بخش خصوصی البته با ارزش روز بیش از 5 هزار میلیارد تومانی در زمینی به وسعت 55 هکتار در 20 کیلومتری تهران اجرا شده است و از امروز وارد مدار شده است و هم زمان با شروع عملیات بندر فعالیت گمرک هم در آن شروع می گردد.

بذرپاش اعلام کرد: توسعه بنادر خشک در شهرهای بزرگ در دستور کار دولت واقع شده است؛ به عنوان مثال در استان اصفهان یک بندر خشک در حال مراحل ساخت و در خراسان رضوی یک بندر خشک بزرگ در حال طراحی است تا ظرفیت مالی را در بخش تجارت قرار دهیم. بعلاوه در غرب کشور ایجاد بنادر خشک در دستور کار واقع شده است.

بندر خشک تهران، با وسعت حدود 55 هکتار در مرکز تقاطع کریدورهای بین المللی و ریلی شرق - غرب و شمال - جنوب در 20 کیلومتری شهر تهران و مجاورت شهرستان اسلامشهر واقع شده است.

کاهش زمان ترخیص کالاهای وارداتی، کاهش مصرف سوخت، کاهش زمان رسوب کالا در گمرک، انجام تشریفات کالاهای صادراتی در مجاورت مرکز، اشتغال زایی و رونق فراوری، از جمله مزایای این طرح راهبردی است.

منبع: همشهری آنلاین

به "افتتاح فاز اول بندر خشک ریلی تهران در این منطقه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افتتاح فاز اول بندر خشک ریلی تهران در این منطقه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید