اولیانوف: کارزار فشار حداکثری 2 روی متفاوت دارد

به گزارش وبلاگ مهیار، میخائیل اولیانوف نماینده دائم روسیه در نهادهای بین المللی مستقر در وین، در پیامی توئیتری، کارزار فشار حداکثری آمریکا علیه ایران را به سکه ای با دو روی متفاوت تشبیه کرد.

اولیانوف: کارزار فشار حداکثری 2 روی متفاوت دارد

وی در این باره نوشت: آمریکا با افتخار می گوید که کارزار فشار حداکثری تاثیری ویرانگر بر اقتصاد ایران داشته است. اما این فقط یک روی سکه است. در آن سوی دیگر، شاهد آلام انسانی، تضعیف رژیم منع اشاعه و شکست کامل اهداف اعلامی (شروط 12 گانه مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا) هستیم.

پیشتر نیز کریس مورفی سناتور دموکرات آمریکا گفته بود: پمپئو به عنوان بخشی از کارزار فشار حداکثری 12 مطالبه از ایران عنوان نمود. حتی یک مورد از آن برآورده نشده است. در مقابل، ایران اکنون نسبت به سال 2016، ده برابر اورانیوم بیشتر دارد و زمان گریز هسته ای اش از 12 ماه به 3 ماه رسیده است. سیاست ترامپ در قبال ایران، شکست تمام عیار بوده است.

به گزارش وبلاگ مهیار، به رغم اثبات ناکامی دولت دونالد ترامپ رئیس جمهور فعلی آمریکا، او که با توجه به نتایج انتخابات 2020، به انتها دوره زمامداری خود رسیده، همچنان به دنبال اعمال فشار بر ایران است حال آنکه بعضی از هم حزبی هایش ازجمله جان بولتون مشاور سابق امنیت ملی کاخ سفید، بر این باورند که وی به درجه ای از استیصال رسیده که حتی همین الان هم رویای مذاکره و بازگشت به برجام را می بیند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "اولیانوف: کارزار فشار حداکثری 2 روی متفاوت دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولیانوف: کارزار فشار حداکثری 2 روی متفاوت دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید