بایدن درخصوص مداخله خارجی در انتخابات آمریکا هشدار داد

به گزارش وبلاگ مهیار، نامزد ریاست جمهوری حزب دموکرات آمریکا گفت، در پی دریافت یکسری گزارش های اطلاعاتی، نسبت به کوشش روسیه، چین و رقبای دیگر برای مداخله و تضعیف انتخابات پیش رو در آمریکا در ماه نوامبر هشدار می دهد.

بایدن درخصوص مداخله خارجی در انتخابات آمریکا هشدار داد

به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، جو بایدن، نامزد ریاست جمهوری مفروض حزب دموکرات آمریکا در حالی این هشدار را در یک مراسم مجازی جذب یاری های اقتصادی با حضور بیش از 200 شرکت نماینده بیان کرد که جزئیات بیشتری درباره این ادعا به همراه هیچ سند و مدرکی مطرح نکرد.

بایدن اواخر ماه گذشته میلادی گفته بود که گزارش اطلاعاتی به دست وی نمی رسد اما می تواند برای دریافت گزارشی درباره ارزیابی مربوط به جوایز پیشنهادی روسیه به طالبان برای کشتن سربازان آمریکایی درخواست بدهد. اما او در فرایند صحبت های روز آدینه خود در این مراسم مجازی تایید کرد که گزارش های اطلاعاتی محرمانه به دست وی می رسد. او اظهار داشت: ما از قبل هم می دانستیم و در حال حاضر هم دانستن این مساله را به شما تضمین می کنم زیرا حالا من دوباره گزارش های اطلاعاتی را دریافت می کنم. روسها همچنان درگیر بوده و کوشش دارند از فرآیند انتخاباتی ما مشروعیت زدایی نمایند و این یک حقیقت است.

بایدن در ادامه ادعا کرد: چین و کشورهای دیگر در فعالیتهایی با هدف سلب اعتماد ما به نتیجه انتخابات درگیر هستند.

کاخ سفید و شورای امنیت ملی آمریکا به درخواست برای اظهار نظر درباره صحبتهای بایدن پاسخ ندادند.

چندی پیش نهادهای اطلاعاتی آمریکا اعلام داشتند، روسیه در انتخابات 2016 آمریکا با هدف تاثیر گذاری بر نتیجه انتخابات به نفع دونالد ترامپ مداخله نموده است و در همین حال مقام های آمریکا هشدار دادند که همچنان تهدید مداخله خارجی در انتخابات 2020 آمریکا هم وجود دارد. بایدن زمانی که به عنوان معاون رئیس جمهور سابق آمریکا فعالیت داشته گزارش های اطلاعاتی را دریافت می نموده اما به وبلاگ مهیار در تاریخ 30 ژوئن گفته بود که چنین گزارش هایی را دریافت نمی کند.

او در آن موقع گفت، دولت دونالد ترامپ هیچگونه گزارش اطلاعاتی محرمانه ای حتی با وجود آنکه به طور سنتی چنین گزارش هایی به نامزدهای رده بالای احزاب برای انتخابات ارائه می شوند، پیشنهاد ننموده است.

بایدن تا زمان برگزاری کنوانسیون حزب دموکرات آمریکا در ماه آینده میلادی هنوز به طور رسمی نامزد ریاست جمهوری این حزب به حساب نمی آید.

چندی پیش دونالد ترامپ با طرح رای گیری پستی برای انتخابات امسال آمریکا مخالفت نموده و گفت، انجام این کار منجر به وقوع تقلب گسترده در انتخابات می گردد، هر چند که برای آن سند و مدرک ارائه نکرد.

جو بایدن در صحبت های روز آدینه خود بیان کرد، ترامپ ممکن است کوشش کند بودجه اداره پست آمریکا را قطع کند تا آنها نتوانند برای انتخابات 2020 برگه های رای پستی دریافت نمایند.

وی اضافه کرد: صادقانه باید بگویم این چیزی است که شبها من را بیشتر از هر چیز دیگری بیدار نگه میدارد. اینکه اطمینان حاصل کنیم هر کس که می خواهد رای بدهد بتواند رای دهد و اطمینان حاصل کنیم که آرا شمارش می شوند و اطمینان حاصل کنیم که ما همچنان به تمامیت نتایج انتخابات اعتماد داریم.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "بایدن درخصوص مداخله خارجی در انتخابات آمریکا هشدار داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بایدن درخصوص مداخله خارجی در انتخابات آمریکا هشدار داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید