با احساس مریضی در سفرهای هوایی چه کنیم؟

به گزارش وبلاگ مهیار، بسیاری از مسافران در سفرهای هوایی دچار احساس ناخوشایند یا حتی مریضی می شوند؛ اما با داشتن بعضی اطلاعات و آمادگی پیش از پرواز، می توان این احساسات را مهار کرد.

با احساس مریضی در سفرهای هوایی چه کنیم؟

گاه پیش می آید که بدن انسان در برابر دور شدن از زمین، یا تکان های شدید عکس العمل هایی چون حالت تهوع، سرگیجه، استفراغ، گرفتگی گوش و غیره از خود نشان می دهد. در ادامه به شما چند راه چاره پیشنهاد می کنیم که بسیار مفید هستند.

چند راه چاره برای جلوگیری و درمان بدحالی هنگام پرواز

اگر هنگام سفر هوایی به شما حالت تهوع دست داد، کیسه مخصوص تهوع از قبل برای شما تهیه شده است، اما برای اطمینان یک کیسه دیگر نیز درخواست کنید. با این کار مجبور نیستید از کیسه اول دو بار بهره ببرید. زمانی که از اولین کیسه استفاده کردید، حتما آن را به یکی از خدمه ها بدهید، زیرا بارها پیش آمده که مسافران کیسه را پشت یا جلوی جایگاه قرار داده اند و در آخر نیز فراموش نموده اند آن را بردارند.

اگر مطمئن هستید که هنگام سفر (با ماشین، هواپیما، یا کشتی) حال تان بد می گردد، حتما قبل از سفر به دکتر خود یا داروخانه مراجعه کنید و خواهان مشاوره و درمان شوید. در بعضی کشتی ها که از آب های بسیار مواج عبور می نمایند، به مسافران آب نبات زنجبیلی می دهند. با این کار هم از بیماری سفر جلوگیری، و هم آن را درمان می نمایند.

گاه آشفتگی هوا می تواند بیماری سفر را تحریک کند، بنابراین زمان سفر را نیز در نظر بگیرید. اگر بسیار حساس هستید، پیش از حرکت یک قرص یا یک تکه کوچک آب نبات زنجبیلی بخورید.

اگر هنگام پرواز احساس ناخوشایندی به شما دست داد، فشار گوش ها را یکسان کنید. تغییر فشار در کابین، به خصوص هنگام فراز و فرودها، گاها می تواند باعث ایجاد درد در گوش گردد. شما می توانید با خوردن یک چیز شیرین یا مکیدن یک آب نبات، آن فشار را یکسان کنید. دقیقا به همین دلیل است که هنوز بعضی هواپیمایی ها، پیش از حرکت به مسافران شکلات یا آب نبات می دهند.

حتی جویدن هم می تواند به شما یاری کند، بنابراین آدامس یا شکلات جویدنی را از قلم نیاندازید. مقداری شکر هم می تواند اوضاع معده شما را آرام کند، پس حتما یک بسته شکلات جویدنی با خود همراه داشته باشید. بچه ها و نوزادان ممکن است بیشتر اذیت شوند، بنابراین به فکر آن ها نیز باشید و حتما یک پستانک با خود همراه ببرید.

خدمه هواپیما برای سلامتی و امنیت شما حضور دارند، پس اگر حالت تهوع به شما دست داد یا حال تان بد شد، راحت باشید و آن ها را در جریان بگذارید. آن ها انواع قرص های سردرد، چسب زخم و هرچیز دیگری که به یاری های اولیه مربوط باشد را دارند. اگر اوضاع وخیم شد، خونسردی خود را حفظ کنید، زیرا خدمه برای موقعیت های اورژانسی تعلیم دیده اند. تمام هواپیما ها دارای جعبه یاری های اولیه هستند که لوازم ضروری و لازم برای انواع موقعیت ها در آن وجود دارد..

با یاری موتور جستجوی پرواز وبلاگ مهیار می توانید در هر بازه زمانی مقرون به صرفه ترین بلیط هواپیما به مقصدهای خارجی و داخلی شامل بلیط های سیستمی، بلیط چارتری، بلیط لحظه آخری و... را به وسیله فروشنده ها و آژانس های معتبر بلیط هواپیما جستجو و به آسانی تهیه کنید.

منبع: کجارو / lonelyplanet

به "با احساس مریضی در سفرهای هوایی چه کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با احساس مریضی در سفرهای هوایی چه کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید