با 6 روش بدون رژیم لاغر شوید

به گزارش وبلاگ مهیار، تغذیه متعادل، انجام تمرینات ورزشی، خواب کافی و نوشیدن مایعات فراوان اصول حفظ وزن ایده آل و پیشگیری از چاقی است. اما در کنار این اصول، رعایت برخی نکات ساده اما جالب نیز می تواند بر کنترل اشتها تاثیر بگذارد.

با 6 روش بدون رژیم لاغر شوید

در ادامه این مطلب از وبلاگ مهیار به ترفند های بدون رژیم لاغر شدن اشاره خواهیم کرد که به ترتیب عبارتند از:

یادداشت برداری

برای کنار گذاشتن عادت های نادرست غذایی هیچ نکته ای مهم تر از یادداشت این عادت ها نیست. یادداشت برداری سبک تغذیه به مدت یک هفته باعث می گردد تا فرد نسبت به مواد غذایی که می خورد توجه بیشتری پیدا کند و عادت های نادرست را بشناسد. البته باید مراقب بود که این کار نباید به دغدغه کالری شماری بینجامد تا منجر به تحریک، حفظ یا تشدید اختلالات غذایی نگردد.

کنار گذاشتن نوشیدنی رژیمی

بسیاری از افراد به اشتباه تصور می نمایند که نوشیدنی های رژیمی تاثیری در افزایش وزن ندارد. گرچه این نوشیدنی های نسبت به انواع شیرین معمولی بهتر است اما نباید از تاثیری که شبیه آبنبات و شکلات دارند، غافل شد. شیرین نماینده های مورد استفاده در این محصولات نحوه واکنش بدن به غذا را تغییر می دهد و در بعضی از موارد منجر به افزایش خطر ابتلا به سرطان می گردد.

دوش آب خنک

روبرو بدن با سرما موجب تحریک متابولیسم و فعال شدن چربی های قهوه ای که برای بدن مفید هستند، می گردد. در دمای حدود 16 درجه سانتی گراد، چربی های قهوه ای برای حفظ گرمای بدن آغاز به سوخت وساز کالری های ذخیره شده بدن می نمایند. براساس مطالعه ای که در این زمینه صورت گرفت، تنها 5 دقیقه دوش آب خنک می تواند تاثیرات مفیدی در این زمینه داشته باشد.

نشسته غذا خوردن

نشسته غذاخوردن به کاهش وزن یاری می نماید البته نه اینکه پشت میز کار باشد. در واقع، معطوف شدن حواس به صرف غذا و تمرکز روی غذا خوردن به جای کار با رایانه می تواند به فرد یاری کند تا بهتر تشخیص دهد که چه زمانی سیر است. براساس مطالعه ای که در نشریه آمریکایی تغذیه بالینی منتشر شد، افرادی که هنگام صرف غذا تمرکز روی مسائل دیگر داشتند 10 درصد بیشتر غذا می خوردند.

خوابیدن در تاریکی مطلق

گرچه تاثیر خواب کافی در کاهش وزن تایید شده است، شرایط خواب نیز باید موردتوجه باشد. مطالعه ای که در دانشگاه نورث وسترن انجام شد حاکی از آن است افرادی که طی شب در حالتی با نور زیاد می خوابند 50 درصد بیشتر مستعد اضافه وزن خواهند بود. اما برعکس، اندازه چاقی در کسانی که در تاریکی مطلق می خوابند، 27 درصد است.

غذا خوردن در بشقاب قرمز

گرچه عجیب به نظر می رسد اما واقعیت دارد که تغییر رنگ بشقاب می تواند در کنترل وزن موثر باشد. به عنوان مثال، غذا خوردن در بشقاب قرمز معمولا مانع از غذا خوردن زیاد می گردد. قرمز به عنوان پیغام خطر شناخته می گردد و با ایجاد تمایل کمتر به غذا مانع از پرخوری خواهد بود.

پیشنهاد مطالعه: مطلب با چند ترفند ساده گوشت سالم را تشخیص دهید را بخوانید.

منبع: پیام دلتا

به "با 6 روش بدون رژیم لاغر شوید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با 6 روش بدون رژیم لاغر شوید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید