تاثیر کرونا بر سلامت روان

به گزارش وبلاگ مهیار، تحقیقات نشان می دهد کسانی که در گذشته سابقه بیماری روانی داشته اند به طور میانگین از انسان های معمولی بیشتر به این ویروس مبتلا شده اند.

تاثیر کرونا بر سلامت روان

به گزارش وبلاگ مهیار به نقل از مهر ،نصیره مقدم فر، گفت: با توجه به انتشار ویروس کرونا، شرایط موجود در کشور و اجرای سیاست قرنطینه به رقم پیامدهای مثبت موجب پیامدهای منفی روانشناختی در سطح جامعه شده است.

وی اضافه نمود: ترس از بیماری، ترس از مرگ، انتشار اخبار غلط و شایعات و تداخل در فعالیت های روزمره، مقررات منع یا محدودیت سفر و عبور و مرور، کاهش روابط اجتماعی (همکاران، دوستان و خانواده) بروز مسائل شغلی و اقتصادی و دهها پیامد دیگر سلامت روان افراد جامعه را تهدید می نماید..

عضو سازمان نظام روانشناسی تاکید نمود: بی شک یکی از مهم ترین این عوامل اضطراب مربوط به بیماری کرونا است.پژوهش ها نشان می دهند که بروز بیماری هایی مانند بیماری تنفسی به علت مسائل جسمانی و کاهش کیفیت زندگی باعث بروز اضطراب ناشی از بیماری خواهد شد.

مقدم فر گفت: بیشتر تحقیقات بر اضطراب بیماران تمرکز دارند اما واقعیت این است که در زمان همه گیری یک بیماری مانند کرونا ترس از بیماری و ترس از مرگ در کنار آشفتگی فعالیت های روزمره موجب می گردد تا افراد سالم نیز با اضطراب بیماری درگیر شوند. ازطرفی سطح بالایی از اضطراب و تنش باعث ضعیف شدن سیستم ایمنی بدن شده و افراد را بیشتر در معرض ابتلاء به بیماری قرار می دهد.

به گفته این متخصص روانشناسی، تحقیقات نشان می دهد کسانی که در گذشته سابقه بیماری روانی داشته اند به طور میانگین از انسان های معمولی بیشتر به این ویروس مبتلا شده اند.

وی گفت: به نظر می رسد در این شرایط باید کوشش کرد با آموزش مهارت های زندگی بویژه مهارت مدیریت استرس، مهارت حل مساله، آموزش تن آرامی در سطح جامعه به بزرگسالان و نوجوانان و بچه ها، تا حدودی سطح اضطراب موجود را کاهش داد.

منبع: جام جم آنلاین

به "تاثیر کرونا بر سلامت روان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاثیر کرونا بر سلامت روان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید