توزیع سهام عدالت میان 4 میلیون نفر

به گزارش وبلاگ مهیار، وزیر اقتصاد در نشست مشترک با مدیران شرکت های تعاونی و کانون سهام عدالت، از توزیع سهام عدالت میان 4 میلیون ایرانی به عنوان بزرگترین طرح مالی کشور یاد کرد.

توزیع سهام عدالت میان 4 میلیون نفر

به گزارش مهر به نقل از وزارت اقتصاد، سید احسان خاندوزی با اشاره به اهمیت و بی نظیر بودن این اقدام گفت: با توزیع 49 میلیون نفری سهام عدالت بی شک بزرگترین طرح مالی به لحاظ فراگیری در اقتصاد کشور صورت گرفت که توانست با مشارکت این خیل بزرگ و با تنوع اقشار و گروه ها و استان های مختلف اجرایی گردد.

وزیر اقتصاد با بیان اینکه ما در کشور فقط توزیع های یک طرفه ای مانند توزیع یارانه های دولت را داریم که ممکن است 60 یا 70 میلیون نفر را شامل گردد، اضافه نمود:، اما از نظر فراگیری و دامنه شمول هیچ طرح مالی فراگیرتری در کشور وجود ندارد که دامنه شمول آن فراتر از سهام عدالت باشد.

وزیر اقتصاد در ادامه گفت: در این زمینه چند هدف از ابتدا معین بود، و در ابلاغیه ای که رهبر معظم انقلاب در همان سال ابتدای آغاز طرح به دولت ابلاغ کردند، بر کاهش نقش دولت در تصدی گری بنگاه ها و توزیع متعادل ثروت گرفته تا ایجاد عایدی پایدار دائمی برای خانوار ها تأکید شد.

منبع: فرارو

به "توزیع سهام عدالت میان 4 میلیون نفر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توزیع سهام عدالت میان 4 میلیون نفر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید