جلوگیری دولت ترامپ از دسترسی بایدن به پیغام های دریافتی از سران خارجی

به گزارش وبلاگ مهیار، طبق گزارش شبکه سی ان ان، وزارت خارجه آمریکا اجازه دسترسی جو بایدن و تیم انتقالی او به پیغام های ارسالی رهبران خارجی برای این نامزد انتخابات را نمی دهد.

جلوگیری دولت ترامپ از دسترسی بایدن به پیغام های دریافتی از سران خارجی

به گزارش گروه سیاسی وبلاگ مهیار، شبکه سی ان ان گزارش داد، وزارت خارجه آمریکا به جو بایدن و تیم انتقالی او اجازه نمی دهد که به پیغام های ارسالی سران خارجی برای این نامزد انتخابات، دسترسی داشته باشد.

بنا بر گزارش رسانه های آمریکایی از قبیل هیل، به طور معمول وزارت خارجه آمریکا برقراری ارتباطات و تماس های رهبران خارجی با رئیس جمهور منتخب را سازماندهی می نماید، اما دولت ترامپ همچنان از پذیرش پیروزی بایدن سر باز زده و به تیم او اجازه دسترسی به اطلاعات و منابعی را که قانونا در اختیار رئیس جمهور منتخب قرار می گیرد، نداده است.

تیم انتقالی بایدن در مواجهه با سنگ اندازی های دولت ترامپ، بدون یاری وزارت خارجه آمریکا تماس هایی با رهبران خارجی گرفته است، اما یک منبع آگاه به سی ان ان گفت: آن ها (بایدن و تیم انتقالی او) ترجیح می دهند که از منابع وزارت خارجه استفاده نمایند.

به گفته این منابع آگاه، بعضی رهبران خارجی بعد از اینکه متوجه شدند وزارت خارجه آمریکا یاریی برای ارتباط دریافت با بایدن نمی نماید، از دیپلمات های دولت باراک اوباما، رئیس جمهور سابق این کشور درخواست یاری نموده اند.

خبر عدم همکاری وزارت خارجه آمریکا با بایدن و تیم او در شرایطی منتشر شده که پیش از این اظهارات مایک پامپئو وزیر خارجه این کشور درباره عدم انتقال قدرت به بایدن جنجال های زیادی ایجاد نموده است.

پامپئو در یک نشست خبری در ساختمان وزارت خارجه آمریکا در پاسخ به این سوال که آیا انتقال قدرت مسالمت آمیز در این کشور بعد از انتخابات انجام می گردد، گفته بود، یک انتقال قدرت مسالمت آمیز به دولت دوم ترامپ انجام خواهد شد.

بنا بر گزارش سی ان ان، روال معمول در آمریکا این چنین بوده که وزارت خارجه این کشور به روسای جمهور و معاونان روسای جمهور پیشین فارغ از تعلقات حزبی شان، اجازه دسترسی به منابع این وزارتخانه برای تماس دریافت با رهبران خارجی را می دهد.

با توجه به جنجال ها بعد از انتخابات ریاست جمهوری، دولت ترامپ به بایدن که معاون رئیس جمهور سابق آمریکا و رقیب دموکرات او در انتخابات، این دسترسی را نداده است.

برآورد درباره ممانعت وزارت خارجه آمریکا علیه نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری در حالی انجام می گیرد که دونالد ترامپ ضمن تاکید بر تقلب در انتخابات، اعلام پیروزی بایدن از سوی رسانه ها و همچنین بایدن را رد و بر پیروزی خودش و پیگیری حقوقی تقلب انتخاباتی تاکید نموده است.

پیش از این روزنامه واشنگتن پُست گزارش داده بود، امیلی مورفی مدیر اداره خدمات عمومی دولت ترامپ از نوشتن و امضای نامه ای که به تیم بایدن اجازه می دهد کار انتقال قدرت را به طور رسمی شروع کند، امتناع نموده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "جلوگیری دولت ترامپ از دسترسی بایدن به پیغام های دریافتی از سران خارجی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جلوگیری دولت ترامپ از دسترسی بایدن به پیغام های دریافتی از سران خارجی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید