حمایت ترامپ از بازداشت معترضان آمریکا

به گزارش وبلاگ مهیار، رئیس جمهور آمریکا در پیامی در حساب کاربری خود در توئیتر از زندانی کردن معترضان حمایت کرده است.

حمایت ترامپ از بازداشت معترضان آمریکا

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ مهیار، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا امروز دوشنبه از بازداشت معترضان حمایت و تلاش ها برای آزادی کردن آنها را رد کرده است.

پایگاه خبری هیل گزارش داد ترامپ از اقدام اعضای ستاد انتخاباتی بایدن برای اعطای پول به صندوقی که به معترضان کمک می کند با پرداخت وثیقه از زندان آزاد شوند انتقاد کرده است.

ترامپ در توئیتر با اشاره به انتقادهای جو بایدن، نامزد بالقوه حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از بازداشت معترضان در توئیتر نوشت: آدم های جو بایدن خواب آلو آنقدر چپ گرای افراطی هستند که در تلاشند آنارشیست ها را از زندان بیرون آورده و حتی کارهای بیشتری انجام دهند.

وی در ادامه اشاره کرده که در صورت پیروزی جو بایدن در انتخابات اطرافیان او اداره امور را به دست خواهند گرفت. ترامپ نوشت: جو اصلاً از این ماجرا خبردار نیست و از اصلاً از این چیزها سر در نمی آورد، اما آنها قدرت اصلی را در دست خواهند داشت نه جو. آنها اداره امور را در دست خواهند داشت. افزایش مالیات برای همه در راه خواهد بود.

آمریکا از دوشنبه هفته پیش، در پی انتشار فیلمی از قتل خشونت آمیز یک مرد سیاه پوست به دست یک افسر پلیس به صحنه اعتراضات سراسری تبدیل شده است.

تصاویر منتشرشده در آن فیلم نشان می دهد یک افسر پلیس زانویش را روی گردن این مرد 46 ساله به نام جورج فلوید قرار داده است. این برخورد به قتل فلوید و تظاهرات گسترده در شهر مینیاپولیس، محل این حادثه، و شهرهای بزرگ دیگر آمریکا شد.

جو بایدن هم در این میان در تلاش است از این اعتراضات برای پیشبرد کارزار انتخاباتی خودش استفاده کند. او یک روز پس از برگزاری تظاهرات ضد نژادپرستی در ایالت دلاوِر، در محل برگزاری این تجمع حاضر شد.

کمپین انتخاباتی بایدن عکسی از او را در حالی که در کنار یک پدر و پسر سیاه پوست زانو زده بود منتشر کردند.

بایدن نیز با انتشار این عکس در حساب توئیتری خود نوشت: در حال حاضر ما ملتی در حال درد کشیدن هستیم اما نباید اجازه دهیم این درد ما را نابود کند.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در ادامه نوشت: به عنوان رئیس جمهور، به پیش بردن این گفت وگوها کمک کرده و مهم تر از آن، [به این گفت وگوها] گوش خواهم کرد، همان کاری که امروز در بازدید از محل اعتراضات دیشب انجام دادم.

بایدن در حالی این عکس را منتشر کرد که تنها ده روز پیش در مصاحبه ای با یک شبکه رادیویی گفته بود سیاه پوستانی که از دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا حمایت می کنند را نمی توان سیاه پوست دانست.

سخنان جو بایدن با واکنش منفی در میان سیاه پوستان آمریکایی روبه رو شد و به تلاش او برای محدود کردن حق انتخاب آزاد افراد، بر پایه نژاد تعبیر شد. کنندگان جمهوری خواه در کنگره و حتی بعضی از کنندگان هم حزبی جو بایدن هم سخنان او را محکوم کردند.

بایدن با عقب نشینی از سخنان قبلی اش گفت: گروهی از آمریکایی های آفریقایی تبار هستند که فکر می کنند ترامپ شایسته انتخاب است.

ترامپ که طی روزهای اخیر از اظهارات تند، تحریک کننده و تهدیدآمیز علیه معترضان به خشونت پلیس آمریکایی علیه رنگین پوستان فروگذار نکرده بود، بامداد یکشنبه تهدید کرد: به اراذل و اوباش عصبانی اجازه نمی دهم مسلط شوند... این اتفاق نخواهد افتاد. دولت من، خشونت اوباش ها را متوقف می کند و این کار را به صورت کامل انجام خواهد داد. آشوب ادامه نخواهد داشت.

منبع: خبرگزاری فارس

به "حمایت ترامپ از بازداشت معترضان آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمایت ترامپ از بازداشت معترضان آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید