خبرنگاران کارگروه تهیه بسته حمایتی صنوف آسیب دیده تشکیل شد

به گزارش وبلاگ مهیار، تهران- خبرنگاران- رییس اتاق اصناف ایران گفت: با حضور مستمر در کمیته های ستاد ملی مقابله با کرونا، کارگروه تهیه بسته حمایتی صنوف آسیب دیده در اتاق اصناف ایران تشکیل شد.

خبرنگاران کارگروه تهیه بسته حمایتی صنوف آسیب دیده تشکیل شد

به گزارش روز دوشنبه وبلاگ مهیار از اتاق اصناف ایران، سعید ممبینی گفت: توافقات جدید دولت و اتاق اصناف ایران در راستای حمایت از صنوف آسیب دیده از اعمال محدودیت های کرونا تدوین و به زودی مصوب خواهد شد.

وی گفت: به دنبال ارسال نامه روسای اتاق های اصناف، بازرگانی و تعاون به دولت و همچنین نامه جداگانه اتاق اصناف ایران شامل بسته پیشنهادی حمایت از صنوف آسیب دیده که با حمایت 186 نماینده مجلس همراه شده و رییس جمهوری نیز بر آن تاکید داشتند، در جلسات سه هفته گذشته کمیته مالی و امنیتی ستاد ملی کرونا مقرر شد که کارگروهی با حضور معاون پایش ریاست جمهوری و اتاق اصناف تشکیل گردد.

ممبینی اضافه کرد: با قید فوریت کارگروه مورد نظر تشکیل و چهارچوب و پیش نویس مصوبات شامل نوع حمایت ها و برخورداری از معافیت ها و استمهال بعضی از هزینه های دولتی شروع شده و امیدواریم با همدلی و همراهی مناسب و تعامل دولت و اتاق اصناف ایران در جهت حمایت از صنوف آسیب دیده منجر به تصویب حمایت های موثر از صنوف گردد.

وی توضیح داد: ارائه تسهیلات بانکی با نرخ مناسب، بازپرداخت کم و دوره تنفس طولانی، استمهال انواع بدهی های بیمه تامین اجتماعی، برقراری انواع معافیت های حمایتی نظیر بخگرددگی تمام یا بخشی از حق بیمه سهم کارفرما مربوط به سازمان تامین اجتماعی، معافیت بیمه ای کارگاه های کمتر از پنج نفر در واحدهای تولیدی و خدمات فنی، معافیت های مالیاتی و استمهال در بازپرداخت دیون مالیاتی و مالیات بر ارزش اضافه نموده، استمهال پرداخت اقساط و مالیات های مربوط به سنوات قبل، کاهش هزینه های مربوط به اینترنت، آب و برق، تسهیل قوانین و مقرارت، تمدید اعتبار پروانه های کسب، از جمله مهم ترین محورهای 55 بندی بسته حمایتی اتاق اصناف ایران به کمیته های تخصصی ستاد کرونا بود که و در جلسات کارشناسی در حال آنالیز و رسیدگی است.

به گزارش وبلاگ مهیار، ویروس کرونا یکسال پیش از ووهان چین سر بر آورد و از اسفندماه سال 98 ایران نیز درگیر شیوع این بیماری شد که به موجب آن تعطیلی و اعمال محدودیت در دستور کار کشور نهاده شد.

در حال حاضر با توجه به مرحله سوم اوج گیری این کرونا در کشور و افزایش قدرت انتقال آن به 10 برابر، ستاد ملی مقابله با کرونا دستورالعمل های جدیدی را برای شروع آذرماه اعلام نموده است که شامل تعطیلی دو هفته ای در مناطق قرمز و اعمال محدودیت در شهرهای نارنجی و زرد می گردد.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران کارگروه تهیه بسته حمایتی صنوف آسیب دیده تشکیل شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران کارگروه تهیه بسته حمایتی صنوف آسیب دیده تشکیل شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید