رئیسی: ما به منطقه قفقاز حساس هستیم

به گزارش وبلاگ مهیار، رئیس جمهور با اشاره به اینکه سیاست همسایگی از سیاست های مورد تاکید دولت ایران است، بر توسعه روابط تجاری مالی و امنیتی بین دو کشور تاکید نمود.

رئیسی: ما به منطقه قفقاز حساس هستیم

به گزارش ایرنا؛ ابراهیم رئیسی روز سه شنبه پس از گفت و گوی دوجانبه با نیکول پاشینیان نخست وزیر ارمنستان، در نشست مطبوعاتی مشترک با در مجموعه تاریخی- فرهنگی سعدآباد ضمن خوشامدگویی به نخست وزیر ارمنستان و هیات سیاسی و مالی همراه گفت: تردید ندارم سفر نخست وزیر ارمنستان به جمهوری اسلامی ایران نقطه عطفی در جهت ارتقا دو کشور خواهد بود.

وی اضافه کرد: سیاست همسایگی از سیاست های مورد تاکید دولت است و در این مدت چند نشست با پاشینیان داشتیم در این نشست ها به ویژه در این سفر محور مذاکره توسعه روابط تجاری، مالی و امنیتی بین دو کشور است.

رئیسی گفت: در چند ماه گذشته 43 درصد رشد روابط تجاری با ارمنستان ثبت شد، اما هدفگذاری برای توسعه روابط تجاری و مالی میان دو کشور سه میلیارد دلار است که دستیابی به آن با اراده دو کشور کاملا امکان پذیر است.

رئیس جمهور اضافه کرد: روابط خوب بین دو کشور حتما به روابط بهتر در منطقه و در سطح بین المللی خواهد انجامید.

رئیسی با بیان اینکه منطقه قفقاز بخشی از تاریخ، تمدن و فرهنگ ایران است و ما نسبت به تحولات این منطقه حساس هستیم، گفت: امنیت و صلح در منطقه قفقاز برای ایران بسیار اهمیت دارد.

وی اضافه کرد: در مذاکرات دو جانبه با نخست وزیر ارمنستان دو طرف تاکید نمودند که حل مسائل منطقه باید به دست مسئولان و دست اندرکاران در همین منطقه باشد و هر نوع دخالت بیگانگان درمنطقه به جای حل مشکل، خود ایجاد مشکل خواهد نمود.

رئیس جمهور تاکید نمود: ظرفیت های منطقه قفقاز می تواند امنیت پایدار و صلح را در این منطقه تضمین کند.

رئیسی ابراز امیدواری کرد، در سفر نخست وزیر ارمنستان و هیات بلندپایه سیاسی و مالی این کشور بتوان توافقات تهران و ایروان را اجرایی کرد تا گام مهمی در جهت توسعه روابط دو کشور برداشته گردد.

نیکول پاشینیان نخست وزیر ارمنستان به دعوت رسمی رئیس جمهور صبح امروز - سه شنبه - در صدرهیاتی بلندپایه از مقامات سیاسی و مالی وارد تهران شد و در مجموعه سعدآباد مورد استقبال رسمی نهاده شد.

منبع: فرارو

به "رئیسی: ما به منطقه قفقاز حساس هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیسی: ما به منطقه قفقاز حساس هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید