راه های آسان برای نشاط بخشیدن به زندگی مشترک

به گزارش وبلاگ مهیار، نشاط بخشیدن به زندگی مشترک باعث می شود زن و شوهر به آینده خود امیدوار شوند و به کار های روزمره شان، بهتر رسیدگی کنند.

راه های آسان برای نشاط بخشیدن به زندگی مشترک

به گزارش وبلاگ مهیار به نقل از وبلاگ مهیار، یک ازدواج پیروز باید با نشاط باشد، چرا که ازدواج پیوندی میان دو فرد زنده است و این پیوند باید به طور مداوم پرورش پیدا کند که در این میان زوجین باید اعتماد زیادی به یکدیگر و روحیه داشته باشند، امّا نکته قابل توجه این است که اعتماد یک شبه شکل نمی گیرد، بلکه برای ایجاد حس اعتماد بین دو نفر، به سال ها زمان نیاز است و علاوه بر آن، باید برای حفظ این اعتماد، بیشتر تلاش کرد، زیرا اعتماد یک زیربنای محکم است که ازدواج را در کوران بحران ها حمایت می کند.

یک راه نشاط بخشیدن به ازدواج و به وجود آوردن اعتماد از طریق تجربه های مثبت، انجام دادن کار هایی است که در زمان آشنایی با یکدیگر انجام می دادید تا زمانی با کیفیت را در کنار یکدیگر بگذرانید.

به یاد داشته باشید که هرگز رابطه با همسرتان را سبک نشمارید و در عوض، زمان هایی را برای بودن با همسرتان اختصاص دهید و با او به گردش بروید.

باید ها و نباید ها هنگام وقت گذراندن با همسر

تلفن همراه و رایانه خود را کنار بگذارید و به جای آن ها، یک فعالیت جدید پیدا کنید تا با همسرتان در کنار هم آن را انجام دهید؛ این کار می تواند یک کار گروهی، سفر کردن به یک مکان جدید، شرکت کردن در کلاس های متنوع و خواندن یک کتاب جدید باشد، به خصوص اگر این کتاب ها در حوزه های روانشناسی و معنوی باشند، می توانند به روابط همسران کمک کنند، چرا که بینش زن و شوهر را نسبت به زندگی تغییر می دهند و آن ها را به زندگی دلگرم می کنند.

بیشتر زمان خود را برای مطالعه صرف کنید، نه دیدن فیلم هایی که فقط شما را سرگرم می کنند. حتی اگر این کار را در طول سال های زندگی مشترک خود انجام نداده اید، حالا زمان آن رسیده است که 30 دقیقه تا یک ساعت از روز خود را به مطالعه در کنار همسرتان اختصاص دهید، چرا که منافع مطالعه بسیار بیشتر از سرمایه گذاری خواهد بود.

گریز عاشقانه

از هر فرصتی که می توانید برای سفر کردن در کنار همسر خود استفاده کنید و برنامه ای برای مسافرت در نظر داشته باشید تا یک سفری هرچند کوتاه، اما عاشقانه با همسرتان را تجربه کنید که هیچ وقت مانند آن را نداشته اید. البته باید به این نکته دقت کنید که این تنها یک سفر برای استراحت جسمانی و دیدن مکان های زیبا نباشد، بلکه در کنار آن به فکر روح خود هم باشید و در این میان، از زمان خود به بهترین شکل استفاده کنید تا از طریق گفت وگو های عمیق و به اشتراک گذاشتن رویا ها و ارزش هایتان با هم، با روحیات یکدیگر بیشتر آشنا شوید.

علاوه بر برنامه ریزی برای سفر، یک شام سرشار از موسیقی و تجربیات روح انگیز با یکدیگر را تنظیم کنید که فراتر از زمان و مکان است و روحیه خود را در کنار هم بالا ببرید.

ایجاد تجربه های مثبت برای پیوندی قوی تر

ایجاد یک بنیاد و محکم کردن این بنیاد با میزان مشخصی از تجربیات مثبت، رابطه بین زوجین را پرورش می دهد و آن را به طور مداوم قوی تر از قبل می کند و زن و شوهر را مانند یک چسب به یکدیگر متصل می کند، اما باید پرسید که این چسب چیست؟

همان گونه که دو جسم به صورت عادی به هم متصل نمی شوند و باید از چسب برای کنار هم نگه داشتن آن ها استفاده کرد، در رابطه بین زن و شوهر هم باید از چسب مخصوص خودش استفاده کرد، چرا که هر فرد، شخصیتی متمایز نسبت به یک شخص دیگر دارد که همیشه مستعد برقراری پیوند با دیگری نیست؛ با این حال هنگامی که زن و مرد نقطه مشترکی از ارزش های خود را پیدا می کنند که فراتر از اختلافات آن ها است، می توان از این وجه اشتراک به عنوان چسب رابطه بین آن دو استفاده کرد تا بتوانند یک پیوند ناگسستنی را با هم تشکیل دهند.

بُعد متعالی ازدواج، می تواند اختلافات بین زوجین را از بین ببرد و به انعطاف پذیری آن ها در مواجهه با مسائل خود کمک کند. هنگامی که زن و شوهر نیرو های اتحاد زندگی خود را شناسایی کنند، می توانند از تفاوت های خود فراتر رفته و بدون اینکه احساس کنند عزت و غرور خود را به خطر انداخته اند، به سمت سازش حرکت کنند.

منبع: جام جم آنلاین

به "راه های آسان برای نشاط بخشیدن به زندگی مشترک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه های آسان برای نشاط بخشیدن به زندگی مشترک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید