طالبان متعهد به تأمین امنیت دیپلمات ها شد

به گزارش وبلاگ مهیار، ایسنا نوشت:سخنگوی طالبان امروز دوشنبه گفت: نمایندگی های دیپلماتیک خارجی در مزار شریف مطمئن باشند که ما با آنها هیچ کاری نخواهیم داشت و امنیت آنها را تامین می کنیم.

طالبان متعهد به تأمین امنیت دیپلمات ها شد

ذبیح الله مجاهد، سخنگوی طالبان تاکید نمود: نمایندگی های دیپلماتیک خارجی در مزار شریف مطمئن باشند که ما با آنها هیچ کاری نخواهیم داشت و امنیت آنها را تامین می کنیم. هیچ مسئله ای برای آنها وجود نخواهد داشت.

سخنگوی طالبان در پاسخ به پرسش خبرنگار اسپوتنیک در مورد تامین امنیت نمایندگی های دیپلماتیک خارجی در مزار شریف و اینکه آیا طالبان کنترل مزار شریف را به دست خواهد گرفت؟ گفت: در مورد اینکه مزار شریف در اختیار طالبان قرار بگیرد در حال حاضر نظری نمی دهم. اما در مورد تامین امنیت سفارت ها، کنسولگری ها و دیپلمات های خارجی باید بگویم که مطمئن باشند، ما با آنها هیچ کاری نخواهیم داشت و امنیت آنها را تامین می کنیم. هیچ مسئله ای برای آنها وجود نخواهد داشت.

وی افزود: ما با کشورهایی که در مزار شریف سفارت و کنسولگری دارند در ارتباط هستیم و به هم اعتماد داریم و مسئله ای به وجود نخواهد آمد.

پیش از این، استانیسلاو زاس، دبیرکل سازمان پیمان امنیت جمعی گفته بود که اوضاع در منطقه ها شمالی افغانستان رو به وخامت است و نگرانی جدی برای سازمان ایجاد می نماید.

بعلاوه ذبیح الله مجاهد افزود: در صورت دریافت پیشنهاد برای مذاکرات بین افغانی در مسکو، طالبان آماده است آن را آنالیز کند.

او گفت: پیشنهاد رسمی در این مورد هنوز دریافت نشده است. اگر پیشنهاد رسمی دریافت کنیم، آن را آنالیز خواهیم کرد.

اوایل روز دوشنبه، ضمیر کابلوف نماینده رئیس جمهور روسیه در افغانستان گفت که مسکو آماده است تا زمینه مذاکرات بین کابل و طالبان را فراهم کند، مشروط به اینکه طرفین در این باره جدی باشند.

وی تأکید نموده که نه فقط برای نشست در هر جایی بلکه به طور جدی برای مذاکره آماده است.

حمدالله محبی مشاور امنیت ملی رئیس جمهوری افغانستان گفت، کابل امیدوار است که طالبان به میز مذاکره بازگردد.

به گفته وی، اگر طالبان حداقل کمی منطق داشته باشد، باید آتش بس برای آنها اولویت داشته باشد.

311311

منبع: خبرآنلاین

به "طالبان متعهد به تأمین امنیت دیپلمات ها شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طالبان متعهد به تأمین امنیت دیپلمات ها شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید