ناوالنی،چهره مخالف پوتین در حال مرگ است، واکنش بایدن

به گزارش وبلاگ مهیار، ایسنا نوشت: در حالیکه به گفته یک پزشک متخصص، شرایط ناوالنی در سومین هفته اعتصاب غذا به شدت رو به وخامت است و هر آن بیم مرگ وی می رود، بایدن اوضاع این منتقد کرملین را کاملا ناعادلانه می داند.

ناوالنی،چهره مخالف پوتین در حال مرگ است، واکنش بایدن

به نقل از خبرگزاری رویترز، یکی از پزشکان الکسی ناوالنی، منتقد در حبس کرملین می گوید، شرایط سلامت وی به شدت رو به وخامت است و این منتقد 44 ساله احتمالا در آستانه مرگ قرار گرفته است.

یاروسلاو آشیکمین، پزشک روز شنبه گفت که نتایج تست های پزشکی که از خانواده ناوالنی دریافت نموده نشان می دهد که سطح پتاسیم خون او به شدت بالاست و این می تواند او را در معرض حمله قلبی قرار دهد و همچنین سطح کراتینین خون ناوالنی نیز به قدری بالاست که ممکن است کلیه هایش از کار بیفتد.

این پزشک روس در صفحه فیسبوکش نوشت: بیمار ما هر لحظه ممکن است جانش را از دست بدهد.

آناستازیا واسیلیوا، رئیس ائتلاف اتحادیه پزشکان نیز گفت، این اقدامات علیه ناوالنی باید هر چه سریعتر متوقف گردد.

همچنین الکساندرا زاخارووا، نماینده ائتلاف اتحادیه پزشکان نیز که مخالف دولت روسیه است، گفت: شرایط ناوالنی به شدت وخیم است. آزمایش های بالینی را از وکلای ناوالنی دریافت می کنیم اما اعضای اتحادیه او را مورد آزمایش قرار نداده اند. تست ها اصلا خوب نیستند.

در همین حال، جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا گفت که اوضاع ناوالنی کاملا ناعادلانه و کاملا نامناسب است.

ناوالنی همزمان با بازگشت از آلمان که برای درمان در آن کشور به سر می برد، در فرودگاه بین المللی مسکو و به اتهام نقض شرایط حبس تعلیقی بازداشت و به دو سال و نیم حبس محکوم شده است.

وی سه هفته پیش و در پی رد درخواستش برای ملاقات با یک پزشک متخصص و مورد اعتماد دست به اعتصاب غذا زده و این اعتصاب همچنان ادامه دارد.

310 310

منبع: خبرآنلاین

به "ناوالنی،چهره مخالف پوتین در حال مرگ است، واکنش بایدن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ناوالنی،چهره مخالف پوتین در حال مرگ است، واکنش بایدن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید