لزوم ساماندهی رودخانه چنار راهدار شیراز

به گزارش وبلاگ مهیار، خبرنگاران/فارس نماینده مردم شیرازو زرقان براستفاده از کارشناسان و متخصصین برای انجام مطالعات کاربردی و بهره مندی از تجارب و تکنولوژی های روز در ساماندهی و بهسازی رودخانه چنارراهدار تاکید نمود.

لزوم ساماندهی رودخانه چنار راهدار شیراز

علیرضا پاک فطرت درجلسه آنالیز تاثیرات زیست محیطی فاضلاب ورودی به رودخانه چنارراهدار (سلطان آباد) براستفاده از کارشناسان و متخصصین برای انجام مطالعات کاربردی و بهره مندی از تجارب و تکنولوژی های روز دنیادراین زمینه تاکیدکرد.

به گزارش وبلاگ مهیار به نقل از دفتر نماینده مردم شیرازوزرقان درمجلس، پاکفطرت گفت: مدیریت فاضلاب ها توسط شهرداری شیراز با برنامه ریزی و مدیریت صحیح در نقاط پر جمعیت شهری و استفاده از آب تصفیه شده جهت آبیاری فضای سبز برای حفظ، نگهداری و توسعه فضای سبز شهری بسیارمهم است وبایدمورد توجه جدی مسئولان امور قرار گیرد.

وی باتاکید بر حفظ و نگهداری باغات قصردشت وایجاد تصفیه خانه های مدرن درشیرازگفت:شهرداری شیراز زمین در اختیار احداث تصفیه خانه در مجاور شهرک آرین قرار دهد و از آب تصفیه شده برای آبیاری فضای سبز بهره برداری کند.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: در مورد کارخانه های نشاسته سازی در مجاورت رودخانه چنارراهدار، ضمن تاکید بر احداث تصفیه خانه توسط آن کارخانه ها، ترتیبی اتخاذ شود زمین توسط شهر داری و با انجام مطالعات و جانمایی صحیح خریداری و از نقطه مذکور انتقال یابد.

این نماینده مجلس یاداورشد:شهرک صنعتی شیراز مطابق با زمانبندی تعیین شده باید حداکثر ظرف مدت 6 ماه نسبت به ارتقای فاضلاب از 4000 لیتر مکعب به 5500 لیتر اقدام نماید و نسبت به تخصیص بودجه و توسعه فاضلاب آن شهرک در اسرع وقت به 7000 لیتر مکعب اقدام نماید.

دکترپاک فطرت بیان داشت: تشکیل کارگروه مشترک فی مابین اداره آب و فاضلاب، شهرداری شیرازو محیط زیست در راستای کدگذاری تانکرهای تخلیه فاضلاب در سطح شهر و مدیریت صحیح این مساله لازم است.

این نماینده مجلس توضیح داد: تخصیص بودجه و همکاری حداکثری دستگاه های اجرایی به ویژه اداره آب و فاضلاب استان جهت تجهیزوراه اندازی تصفیه خانه نیمه تمام پایگاه هوایی شهید دوران و حفظ و توسعه فضای سبز آن منطقه امری لازم است که باید تحقق یابد.

عضو مجمع نمایندگان فارس با تاکید بر تسریع موارد مذکور وارائه گزارش اقدامات صورت پذیرفته توسط هر یک از دستگاههای اجرایی ذی ربط هدف اصلی این جلسه را ساماندهی، کاهش آلودگی ها و آلاینده های صنعتی و زیست محیطی رودخانه چنار راهدار تا دریاچه مهارلو دانسته وخواستاررفع آلودگیهای ناشی از فاضلاب های شهری-صنعتی در راستای کاهش آلودگی های محیطی، بوی نامطبوع فاضلابها و افزایش رضایتمندی و سلامت روحی روانی و جسمانی ساکنان از ابتدای رودخانه مذکور تا دریاچه مهارلوشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "لزوم ساماندهی رودخانه چنار راهدار شیراز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لزوم ساماندهی رودخانه چنار راهدار شیراز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید