مقایسه آئودی Q5 با لکسوس NX200 و ب ام و X3

به گزارش وبلاگ مهیار، کراس اوورها و شاسی بلندهایی که از موتور توربو استفاده می نمایند و جزو خودروهای لوکس هم محسوب می شوند، چند سالی ست که در بازار ایران حضور دارند، هرچند به فراوانی دیگر خودروها نیستند. البته خرید چنین خودروهایی از عهده قشر متوسط و عموم مردم خارج است.

مقایسه آئودی Q5 با لکسوس NX200 و ب ام و X3

بااین حال، این رقابت رقابتی نفس گیر و کاملاً فنی و لوکس است، زیرا بیش تر خودروسازان مطرح سعی می نمایند بهترین عملکرد را در چنین حوزه هایی داشته باشند. در این مطلب، نگاهی به مقایسه آئودی Q5 با لکسوس NX200 و ب ام و X3 می اندازیم تا ببینیم کفه ترازو به کدام سمت سنگینی می نماید.

مقایسه آئودی Q5 با لکسوس NX200

ازجمله کراس اوورهای لوکس بازار می توان به لکسوس NX200 اشاره نمود. در مقایسه آئودی Q5 با لکسوس NX200، از منظر مشخصات فنی در تولیدات 2016 به این نتایج می رسیم: هردو خودرو کلاس کراس اوور لوکس را در پیشانی خود ثبت نموده اند.

با این تفاوت که آئودی Q5 هشت دنده اتوماتیک در مقابل شش دنده اتوماتیک لکسوس NX دارد و از طرف دیگر، با وجود این که حجم موتور دو خودرو یکسان است، ولی قدرت تولیدشده توسط لکسوس 235 اسب بخار (و در بعضی نسخه ها با توان محدود شده 22 اسب بخار) است، و در مقابل 222 اسب بخار آئودی Q5 دست برتر را دارد. همین امر حداکثر سرعت ایجادشده آئودی Q5 را 22 کیلومتر بیش تر از NX نموده است.

حجم باک آئودی Q5 نیز 15 لیتر بیش تر از NX است. شتاب و مصرف دو خودرو نیز چندان تفاوت معناداری با هم ندارد. درکل، لکسوس ها به کیفیت ساخت، آرامش درون کابین و نرمی در رانندگی شهره هستند. از نظر طراحی نیز، البته بازهم ماجرای سلیقه در میان است، اما غالباً طراحی لکسوس NX200 را به روزتر و خاص تر می دانند. ضمن این که، طراحی داخل کابینِ بهتر و چشم نوازتری هم دارد.

از نظر آپشن ها نیز مواردی چون کروز کنترل هوشمند، رادار خطی، کیسه هوای زانویی راننده، دوربین 360 درجه و … در لکسوس وجود دارد که آئودی Q5 فاقد آن هاست. از نظر قیمت، لکسوس NX200 کمی بالاتر از آئودی Q5 قرار می گیرد.

مقایسه آئودی Q5 با ب ام و X3 مدل 28i

حریف دیگر آئودی Q5 را باید ب ام و X3 دانست. نسخه های کارنموده و متعلق به سال های گذشته هر دو خودرو را در بازار ایران می توان مشاهده کرد. از نظر طراحی ظاهری، باید اشاره نمود که شرایط X3 بهتر است زیرا اسپرت تر و تهاجمی تر از آب درآمده است. در نمای کناری این خودرو، خطوط و برجستگی هایی به چشم می خورد که در کنار چراغ ها و طراحی جذاب سپر آن، ظاهر این خودرو را چشم نوازتر نموده است.

از نظر کارنمودهای فنی و آپشن ها نیز دو خودرو شباهت های زیادی باهم دارند. فقط ذکر این نکته ضروری است که در حوزه آپشن ها، شرایط X3 بهتر از آئودی Q5 است و آپشن هایی دارد که آئودی فاقد آن هاست. از نظر پیشرانه، با وجود حجم یکسان دو خودرو، قدرت تولیدشده مدل مورد آنالیز ب ام و، بیش تر از آئودی Q5 است که باعث ایجاد شتاب کم تر و حداکثر سرعت ایجادشده بیش تری در این خودرو است.

درکل، ب ام و X3 جوان پسندتر و اسپرت تر و مدرن تر از آب درآمده است، ولی آئودی آرام تر و ساده تر و خاص تر. ضمن این که، X3 جادارتر از Q5 است. عظیم ترین ضعف آئودی Q5 هم در این زمینه، مشکل عدم سهولت در خریدوفروش آن به واسطه عدم پشتیبانی لازم از قطعات آن است.

امیدواریم که مقایسه آئودی Q5 با لکسوس NX200 و ب ام و X3 توانسته باشد اطلاعات مفیدی درباره ارزش خرید هر یک از این خودروها را در اختیارتان قرار دهد.

درباره آئودی Q5 بیشتر بخوانید:

  • معرفی آئودی کیو 5 (Audi Q5) و آنالیز بازار ایران
  • تجربه رانندگی با آئودی کیو 5 (Audi Q5)
منبع: دیوار

به "مقایسه آئودی Q5 با لکسوس NX200 و ب ام و X3" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقایسه آئودی Q5 با لکسوس NX200 و ب ام و X3"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید