چطور در پارک چیتگر خوش بگذرانیم؟

به گزارش وبلاگ مهیار، برای سرگرمی همواره هم لازم نیست از شهر خارج شویم. گاهی همین بیخ گوش مان می توانیم روز تعطیلی را بگذارنیم که بیشتر از سفر چند روزه پرفشار خوش بگذرد. مثلا پارک چیتگر از مرکز تهران نیم ساعت فاصله دارد، اما می تواند کل روز سرگرم مان کند.

چطور در پارک چیتگر خوش بگذرانیم؟

پارک چیتگر کجاست؟

پارک چیتگر در غرب تهران قرار گرفته است. وقتی از تهران خارج می شویم و در جاده تهران-کرج حرکت می کنیم این پارک را در سمت راست مان می بینیم. البته دسترسی به آن راه های دیگری هم دارد که درباره اش می نویسیم.

اولین علت قانع کننده برای گذراندن یک روز در چیتگر این است که اینجا یکی از بزرگ ترین پارک های جنگلی تهران است. از آنجایی که علت ساخته شدن این پارک تلطیف هوای تهران بوده، پس هوای بهتری هم در آن جریان دارد.

دوچرخه سواری

پیست دوچرخه سواری و امکانات اسکیت مهم ترین علتی است که می تواند ما را به سمت این پارک پر پیچ و خم می کشاند. برای همین است که در طول راستا خودروهای زیادی با باربند دوچرخه می بینیم؛ البته اگر دوچرخه هم با خودمان نبریم می توانیم یکی اجاره کنیم. این پیست برای افرادی با توانایی های مختلف درست شده که شامل پیست های سرعت، استقامت و کوهستانی ست.

باشگاه سوارکاری

هر هفته اعضای ثابتی به باشگاه های سوارکاری چیتگر می آیند. این باشگاه به بچه ها هم با اسب های کوچک اسب سواری یاد می دهد. آنهایی که عضو این باشگاه نیستند با کرایه اسب می توانند در پیست آن سرگرمی نماید. بلیط هر نیم ساعت اسب سواری 75 هزار تومان است.

پینت بال

در ضلع شرقی پارک چیتگر یک پینت بال طراحی شده. اگر تعدادمان هم برای این بازی کافی نباشد باید تا رسیدن بقیه صبر کنیم تا دو تیم شویم و با گلوله های رنگی و لباس های مخصوص به جنگ با یکدیگر برویم.

سرگرمیات هیجان انگیز در تهران کدامند؟

کباب در طبیعت

اگر با خودمان وسایل کباب یا پخت و پز ببریم در منقل های پارک می توانیم غذای خانگی طبخ کنیم. فکر پیدا کردن چوب و آتش زدن آن هم به سرتان نزند که ممکن است با این کار یک جنگل را به آتش کشید. علاوه بر آن داخل چیتگر چهار رستوران هم وجود دارد. رستوران تشریفات در کنار میشه زار و ضلع غربی پارک، رستوران شب های گلستان و مروارید در شرق پارک، رستوران باراد نزدیک پیست سوارکاری و بام در غرب پارک قرار گرفته اند. رستوران آخری برخلاف رستوران های قبلی شکل مدرن تری دارد.

میشه زار

در قسمت غربی پارک، محوطه ای برای نگهداری حیات وحش درست شده که در آن طاووس، خرگوش، قوچ و میش نگهداری می گردد که برای بچه ها می تواند جالب باشد.

دریاچه

دریاچه چیتگر علت دیگری ست برای رفتن به پارک چیتگر. این دریاچه را مردم به دریاچه خلیج فارس هم می شناسند. با اینکه فضای زیبایی برای قدم زدن و دویدن دور دریاچه فراهم شده اما با شنیدن کلمه دریاچه نباید به یاد دریاچه های طبیعی شمال کشور بیافتیم.

این دریاچه مصنوعی را چند سالی ست که ساخته اند و آب آن از رود کن تامین شده. با این حال ساحل سنگی دارد که آن را طبیعی جلوه می دهد و ما و بچه ها را برای یک قایقرانی وسوسه می نماید. ضمن اینکه دور دریاچه هم یک عالمه مرکز خرید و رستوران و کافه واقع شده.

اگرچه در چیتگر آلاچیق پیدا می گردد، اما وقت سیزده بدر یا تعطیلات بیشتر آلاچیق ها از شب قبل پرشده اند. برای همین بهتر است موقع رفتن به این پارک یک چادر در صندوق داشته باشیم.

بعلاوه اینجا نگران سرویس بهداشتی و دکه مواد غذایی نباید باشیم که از قبل به آن فکر شده. اگرچه به خاطر شلوغی پارک و حضور نگهبان ها، امنیت پارک تضمین شده، اما با این حال بهتر است از جمعیت زیاد دور نشویم و جایی نزدیک به دیگران چادر بزنیم.

راستا دسترسی

آسان ترین راه دسترسی به پارک چیتگر از آزادراه تهران عبور می نماید؛ راهی که از خروجی شماره دو و مدیریت پارک می گذرد. راه های دیگری هم برای رسیدن به پارک چیتگر وجود دارد:

ورودی شماره یک: بلوار کوهک (ایستگاه مترو چیتگر)

ورودی شماره سه و چهار: بلوار دستواره، بعد از پمپ گاز

ورودی شماره پنج: آزاد شهر (فاز غربی)

همانطوری که گفتیم راه دسترسی مترویی به پارک از خط پنج مترو تهران-کرج می گذرد. اگر سوار قطار سریع السیر نشویم با پیاده شدن در ایستگاه ایران خودرو یا چیتگر می توانیم خودمان را به پارک برسانیم. محدوده شرقی پارک، مقابل در شماره یک ایستگاه چیتگر و محدوده غربی آن مقابل در شماره 5 و 7 ایستگاه ایران خودرو قرار گرفته است.

عکس ها: خبرگزاری ایرنا

منبع: اسنپ تریپ

به "چطور در پارک چیتگر خوش بگذرانیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چطور در پارک چیتگر خوش بگذرانیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید