نحوه دریافت هدیه ازدواج تامین اجتماعی ، به هر زوج چقدر تعلق می گیرد؟

به گزارش وبلاگ مهیار، سازمان تأمین اجتماعی اعلام نمود از ابتدای سال 1400 تا سرانجام شهریور 1401، در مجموع تعداد 92 هزار و 989 هدیه ازدواج به بیمه شدگان واجد شرایط پرداخت شده که مجموع مبالغ پرداختی از این محل به 570 میلیارد تومان می رسد و میانگین مبالغ هدیه ازدواج پرداختی به بیمه شدگان در این دوره، روند افزایشی داشته است.

نحوه دریافت هدیه ازدواج تامین اجتماعی ، به هر زوج چقدر تعلق می گیرد؟

به گزارش وبلاگ مهیار، براساس ماده 85 قانون تأمین اجتماعی، یاری هزینه ازدواج یا هدیه ازدواج یکی از تعهدات سازمان تأمین اجتماعی است که به صورت بلاعوض پرداخت می گردد. براساس این گزارش، مبلغ ریالی هدیه ازدواج سازمان تأمین اجتماعی معادل مجموع حقوق و مزایای مشمول کسر حق بیمه فرد واجد شرایط ظرف دو سال قبل از تاریخ ازدواج تقسیم بر 24 است. در صورتی که مبلغ محاسبه شده کمتر از حداقل دستمزد تاریخ ازدواج باشد، مبلغ قابل پرداخت به حداقل دستمزد سال اجرای عقد افزایش می یابد.

گزارش روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی حاکی است در صورتی که زن و شوهر هر دو بیمه شده سازمان تأمین اجتماعی و واجد شرایط باشند، یاری هزینه ازدواج به هر دو نفر پرداخت می گردد.

بر اساس آخرین گزارش اداره آمار، اطلاعات و محاسبات سازمان تامین اجتماعی، از ابتدای سال 1400 تا سرانجام شهریور 1401، تعداد 92 هزار و 989 هدیه ازدواج به بیمه شدگان واجد شرایط پرداخت شده که مجموع مبالغ پرداختی بیش از 570 میلیارد تومان بوده است.

بعلاوه میانگین مبالغ پرداختی بابت هدیه ازدواج طی این دوره 18 ماهه، یک روند افزایشی را نشان می دهد که بیشترین میانگین پرداختی 5 میلیون و 200 هزار تومان در شهریور 1401 بوده است. بیشترین تعداد صدور سند پرداخت هدیه ازدواج نیز مربوط به همین ماه بوده که 12 هزار و 872 مورد سند پرداخت هدیه ازدواج به بیمه شدگان واجدشرایط صادر شده است.

مطابق این گزارش، تعداد هدیه ازدواج پرداختی در شهریور 1401 نسبت به شهریور 1400 در همه استان ها به جز استان های کهگیلویه و بویراحمد، زنجان و آذربایجان شرقی رشد مثبت داشته و بیشترین رشد مربوط به استان سیستان و بلوچستان با 118.9 درصد رشد تعداد هدیه ازدواج پرداختی در این مدت بوده است.

اداره آمار، اطلاعات و محاسبات سازمان تأمین اجتماعی در این گزارش یادآور شده است که درصد اسناد صادره غیرحضوری نسبت به اسنادی که به صورت حضوری طی این دوره 18 ماهه صادر شده، روند افزایشی داشته به نحوی که در ماه های سرانجامی این دوره زمانی، موارد صدور غیرحضوری اسناد به حدود 100 درصد رسیده است.

روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی تأکید نموده است در حال حاضر برای دریافت این خدمت، هیچ احتیاجی به مراجعه حضوری به شعب سازمان تأمین اجتماعی نیست و واجدین شرایط پس از ثبت نام در سامانه خدمات غیرحضوری این سازمان و ثبت درخواست و شماره حساب خود در این سامانه، می توانند از هدیه ازدواج سازمان تأمین اجتماعی بهره مند شوند.

بیمه شدگان می توانند با ورود به سامانه es.tamin.ir و مراجعه به منوی بیمه شدگان/ حمایت های کوتاه مدت/ درخواست یاری هزینه ازدواج، صرفاً با ورود اطلاعات تاریخ عقد و کد ملی همسر، درخواست خود را برای دریافت این یاری هزینه ثبت نمایند و با توجه به اتصال برخط این سامانه با سامانه سازمان ثبت احوال، احتیاج به ارائه هیچ سند یا مدرک دیگری هم برای دریافت این هدیه نیست.

منبع: همشهری آنلاین

به "نحوه دریافت هدیه ازدواج تامین اجتماعی ، به هر زوج چقدر تعلق می گیرد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نحوه دریافت هدیه ازدواج تامین اجتماعی ، به هر زوج چقدر تعلق می گیرد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید