هدست های وقعیت مجازی و واقعیت افزوده شرکت کوالکام در راهند ، مبتنی بر تکنولوژی 5G

به گزارش وبلاگ مهیار، شرکت کوالکام که بیش از هر چیز به عنوان سازنده تراشه شناخته می شود در تلاش است تا هدست های واقعیت مجازی و واقعیت افزوده ای را ارائه کند که مبتنی بر شبکه های 5Gهستند.

هدست های وقعیت مجازی و واقعیت افزوده شرکت کوالکام در راهند ، مبتنی بر تکنولوژی 5G

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، این شرکت برنامه های نو خود را با شرکایی مثل ایسر، ال جی و اسپرینت اعلام کرده است.

کوالکام برای اجرای این طرح یک برنامه صدور گواهینامه XR-optimized برای تلفن های همراه با استفاده از پردازنده های اسنپدراگون 855 خود ایجاد می کند که نشان می دهد که این پردازنده ها با هر هدستی در این اکوسیستم کار خواهند کرد. تا کنون، دو پشتیبان رسمی این طرح یعنی ایسر و اوجو معرفی شده اند.

البته این طرح چندان نو نیست و ال جی از سال 2016 روی طرح هدست های واقعیت مجازی خود کار کرده است. اما کوالکام امیدوار است که شبکه های 5G به کاربران اجازه پخش ویدئوهایی با کیفیت بالاتر را بدهد. با این حال، شبکه های 5G هنوز در مراحل اولیه قرار دارند و تعیین نیست که از چه زمانی می توانند به کاربران خدمات ارائه دهند.

از سوی دیگر گرچه تکنولوژی واقعیت مجازی حداقل دارای یک فروشگاه نسبتا بزرگ از بازی ها و برنامه های ویدئویی است. اما واقعیت افزوده هنوز در مرحله آزمون و خطا و آزمایش واقع شده است.

البته شرکتSwart می گوید که عینک های نسل نو واقعیت افزوده برای خرید ، حضور در مترو و ... کاربردی خواهند بود اما برای توسعه این نوع سیستم ها هنوز زمان زیادی لازم است. با همه این ها، گام های نو کوالکام و شرکای کوالکام برای توسعه سیستم های مبتنی بر واقعیت افزوده و واقعیت مجازی در نوع خود جالب توجه و مهم است. بر این اساس انتظار می رود با افزایش توسعه اینترنت نسل پنجم شاهد پیشرفت هدست های واقعیت افزوده و واقعیت مجازی هم باشیم.

منبع: انتخاب

به "هدست های وقعیت مجازی و واقعیت افزوده شرکت کوالکام در راهند ، مبتنی بر تکنولوژی 5G" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هدست های وقعیت مجازی و واقعیت افزوده شرکت کوالکام در راهند ، مبتنی بر تکنولوژی 5G"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید