واکنش کاخ سفید به آزمایش موشکی کره شمالی

به گزارش وبلاگ مهیار، ایرنا نوشت: سخنگوی کاخ سفید آزمایش موشکی کره شمالی را محکوم کرد و درعین حال از پیونگ یانگ خواست وارد گفت و گو و تعامل پایدار شود.

واکنش کاخ سفید به آزمایش موشکی کره شمالی

جن ساکی روز سه شنبه به وقت محلی که همراه جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا به آتلانتا سفر می کرد، در جمع وبلاگ مهیار در هواپیما افزود که بر اساس ارزیابی های ما این آزمایش موشکی تهدید فوری برای نیروهای آمریکایی یا سرزمین و متحدان ما نداشت.

وی افزود که آزمایش موشکی کره شمالی نقض قطعنامه های مختلف شورای امنیت و تهدیدی برای همسایگان آن است.

سخنگوی کاخ سفید در عین حال گفت جامعه بین المللی از کره شمالی می خواهد از اقدامات تحریک آمیز بیشتر خودداری کرده و وارد گفت و گو و تعامل پایدار شود.

این مقام کاخ سفید ادامه داد که واشنگتن به مشورت با متحدان و شرکای خود در این زمینه ادامه می دهد.

گارد ساحلی ژاپن بامداد سه شنبه گزارش داد که کره شمالی یک موشک بالستیک شلیک کرده است.

به گزارش روزنامه گاردین، ارتش کره جنوبی نیز گفت، کره شمالی بامداد سه شنبه یک پرتابه ناشناس به سمت سواحل شرقی شلیک کرده است.

این پرتاب در حالی انجام می شود که کره شمالی در هفته گذشته یک موشک مافوق صوت شلیک کرد که با موفقیت به هدف اصابت کرد.

خبرگزاری دولتی کی سی ان ای کره شمالی هفته گذشته گزارش داد: در آزمایش موشکی روز چهارشنبه، یک موشک مافوق صوت پس از 700 کیلومتر پرواز بدون خطا به هدف برخورد کرد.

کره شمالی که اولین بار در ماه سپتامبر (مهر) سال گذشته میلادی موشک مافوق صوت آزمایش کرد، به جمع کشورهای پیوست که مشغول توسعه این تکنولوژی موشکی هستند.

خبرگزاری کره شمالی افزود: این موشک همچنین توانایی خود در ترکیب پرواز چند مرحله ای بدون نیروی موتور و مانور عرضی قوی را نشان داد.

قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل متحد همه آزمایش های موشکی بالستیک از طریق کره شمالی را ممنوع کرده و تحریم هایی را در مورد این برنامه ها اعمال کرده است.

311311

منبع: خبرآنلاین

به "واکنش کاخ سفید به آزمایش موشکی کره شمالی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش کاخ سفید به آزمایش موشکی کره شمالی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید