پل سه گانه پونتارفیناچ ، سه پل تاریخی نهفته در یک پل

به گزارش وبلاگ مهیار، در 15 کیلومتری شهر Aberystwyth در کشور ولز، روستای کوچکی به نام پونتارفیناچ Pontarfynach وجود دارد. نام این روستا کمی عجیب است و به معنی پل روی میناچ می باشد. همانطوری که از نام این روستا معین است، مهم ترین و جالب ترین جاذبه این روستا، یک پلی به نام پل سه گانه پونتارفیناچ، سه پل تاریخی نهفته در یک پل است. برای آشنایی با این پل تاریخی ولز و جالب توجه با این مطلب خبرنگاران همراه باشید.

پل سه گانه پونتارفیناچ ، سه پل تاریخی نهفته در یک پل

پل سه گانه پونتارفیناچ

پل تاریخی ولز کمی غیر معمول است؛ چرا که در حقیقت یک پل نیست؛ بلکه از سه پل مجزا تشکیل شده که هر کدام از این پل ها روی دیگری ساخته شده اند. پل اصلی که زیرین ترین پل محسوب می شود در قرن یازدهم میلادی ساخته شده است. سال ها بعد به نظر مردم رسید که این پل به مقدار کافی قدرت و استقامت ندارد و در نتیجه، یک پل سنگی دیگر روی این پل ساخته شد. ساخت پل دوم به قرن هجدهم میلادی باز می شود. پل اولیه تخریب نشد، بلکه به عنوان یک تکیه گاه در طول ساخت پل دوم استفاده شد. پل سوم و آخر یک پل آهنی است که در سال 1901 ساخته شده است. همچنان دو پل قبلی دست نخورده به جای مانده اند؛ احتمالا با این هدف که از آنها حفاظت شود تا به عنوان آثار تاریخی سالم باقی بمانند.

این پل چه داستانی دارد !؟

نام این پل Devils Bridge یا پل شیطان است که از افسانه ای که در خصوص پل اصلی وجود دارد گرفته شده است. افسانه می گوید که این پل به وسیله خود شیطان ساخته شده است تا یک زن محلی بتواند به سمت دیگر برود و گاو خود را که به طریقی در سمت دیگر پل گیر افتاده بوده نجات دهد. شیطان که انتظار داشته است زن بخواهد از پل عبور کند و به سمت گاوش برود یک شرط می گذارد که پل را خواهد ساخت ولی جان اولین موجودی که از روی پل رد شود را خواهد گرفت. اما زن شیطان را فریب داد و سگش را قبل از خود به روی پل فرستاد تا از آن رد شود، و این گونه بود که شیطان جان یک سگ نصیبش شد.

این پل در کجای رودخانه قرار گرفته است !؟

این پل در نقطه ای واقع شده است که رود میناچ River Mynach قبل از رسیدن به رود ریدول River Rheidol حدود 90 متر درون یک شیب چند پله ای و مسیل باریک می افتد.

منبع: همگردی

به "پل سه گانه پونتارفیناچ ، سه پل تاریخی نهفته در یک پل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پل سه گانه پونتارفیناچ ، سه پل تاریخی نهفته در یک پل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید