کنترل وزن وسایل نقلیه بدون احتیاج به توقف

به گزارش وبلاگ مهیار، عملیات اجرایی نصب و راه اندازی سامانه هوشمند توزین در حال حرکت در محور نکا - ساری شروع شده است.

کنترل وزن وسایل نقلیه بدون احتیاج به توقف

به گزارش خبرنگار از ،محسن هاشمی رئیس اداره مدیریت راه های اداره کل راهداری وحمل و نقل جاده ای مازندران گفت: از آنجایی که محور نکا به ساری به اسم یکی از کریدور های اصلی جابجایی بار و کالا می باشد این اداره کل در راستا استفاده از تکنولوژی های روز سامانه های هوشمند حمل و نقل در صدد نصب و راه اندازی سامانه های هوشمند توزین در حال حرکت شد.

او اضافه نمود: سامانه توزین در حال حرکت هوشمند پارسال در محور مذکور نصب شده و در حال حاضر عملیات آماده سازی محل نصب باسکول ثابت محورکش متناظر با سامانه مذکور و رمپ های ورود و خروج آن در حاشیه راه در لاین مقابل پاسگاه پلیس راه ساری در حال اجرا است.

هاشمی با بیان اینکه مهمترین شاخصه سامانه توزین در حال حرکت WIM کنترل وزن وسایل نقلیه در حال حرکت بدون احتیاج به توقف آن ها است، گفت: این مورد مزایایی، چون عدم اتلاف زمان، صرفه جویی سوخت و حذف نیروی انسانی را به همراه دارد.

او اضافه نمود: این سامانه با استفاده از سنسور های نصب شده در سطح جاده وسایل نقلیه متخلف دارای اضافه تناژ را به صورت هوشمند شناسایی نموده و اطلاعات آن را به صورت برخط به پاسگاه پلیس راه ارسال می نماید و در مرحله بعد در باسکول های ثابت پلیس راه وسیله نقلیه خاطی به طور دقیق وزن شده و نسبت به اعمال مقررات از جمله اعمال جریمه، تخلیه بار و معرفی راننده متخلف به کمیسیون رسیدگی به تخلفات ناوگان باری در این اداره کل اقدام می گردد.

هاشمی در خصوص دیگر مزایای استفاده از این تکنولوژی، گفت: شناسایی تخلف سرعت وسایل نقلیه سنگین، شناسایی وسایل فاقد بار نامه و مجوز حمل بار و تشکیل پایگاه آماری جامع از حمل و نقل بار در استان جهت برنامه ریزی و مدیریت بر آن است از دیگر مزایای این سامانه می باشد.

رئیس اداره مدیریت راه های اداره کل راهداری وحمل و نقل جاده ای مازندران اضافه نمود: یکی از علل اصلی تخریب رویه راه ها و ابنیه آن اضافه بار وسایل نقلیه سنگین است لذا کنترل و شناسایی وسایل نقلیه سنگینی که دارای اضافه بار غیرمجاز هستند اهمیت بالایی در حفظ راه و کاهش هزینه های نگهداری آن دارد.

س

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "کنترل وزن وسایل نقلیه بدون احتیاج به توقف" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کنترل وزن وسایل نقلیه بدون احتیاج به توقف"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید