گورکن عسل خوار مادر، توله اش را از آرواره های پلنگ بیرون کشید

به گزارش وبلاگ مهیار، اگر یک چیز وجود دارد که باید در خصوص گورکن های عسل خوار بدانید، این است که آنها به راحتی عقب نشینی نمی نمایند، حتی در برابر شکارچیان بسیار بزرگتر از خودشان. این ویدیو، یک گورکن عسل خوار را نشان می دهد که بدون ترس از بچه های خود محافظت می نماید، این موضوع را به زیبایی نشان می دهد. این صحنه حیات وحش به وسیله راهنمای سافاری ساهارا وولفسون در منطقه حفاظت شده بازی Sabi Sands در پارک ملی کروگر فیلم برداری شد.

گورکن عسل خوار مادر، توله اش را از آرواره های پلنگ بیرون کشید

وولفسون در توضیحات ویدیو نوشت: در حین رانندگی ما چند فیل دیده بودیم، اما من واقعا مشتاق بودم که به گروه پنج نفره مهمان خود یک پلنگ نشان دهم. وقتی جوئل، یکی از محیط بانان دیگر تماس گرفت که او یک پلنگ ماده را در نزدیکی لژ پیدا نموده است، من به سرعت به او پاسخ دادم. وقتی به محل حادثه رسیدیم، جوئل به پلنگ اشاره نمود که به آرامی از میان انبوه سبزه زار به سمت ما حرکت می کرد. در این مرحله، بسیار هیجان زده و سپاسگزار بودم که این فرصت عالی به مهمانانم داده شد تا یک پلنگ واقعی را به مهمانانم نشان دهم. ابتدا متوجه نشدم، اما یک گورکن جوان عسلی در چند متر دورتر از ما وجود داشت و در حدود 10 متر دورتر از ما متوجه شدم که چه اتفاقی می افتد.

وولفسون اضافه نمود: پلنگ به گورکن هجوم آورد و آن را به زمین زد. این زمانی است که فیلم ویدیویی آغاز می گردد. فیلم پلنگ را با گورکن کوچک که آن را محکم در آرواره هایش گرفته است نشان می دهد. اما لحظای بعد یک گورکن عسل دیگر تقریباً مطمئناً مادر توله کوچک با تمام قوا به پلنگ حمله ور می گردد. با وجود جثه کوچکش، گورکن مادر باعث می گردد پلنگ از ترس بپرد قبل از اینکه از فاصله ایمن فرار کند. خودتان آن را در بالا ببینید.

منبع: فرارو

به "گورکن عسل خوار مادر، توله اش را از آرواره های پلنگ بیرون کشید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گورکن عسل خوار مادر، توله اش را از آرواره های پلنگ بیرون کشید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید