13 ایستگاه مترو در سال نو افتتاح می شود

به گزارش وبلاگ مهیار، مدیرعامل شرکت متروی تهران بیان نمود که در صورت تأمین منابع، شاهد افتتاح 13 ایستگاه مترو در سال تازه خواهیم بود.

13 ایستگاه مترو در سال نو افتتاح می شود

به گزارش وبلاگ مهیار، محسن هرمزی مدیرعامل شرکت متروی تهران در مورد تاثیر توسعه شبکه مترو بر صرفه جویی در سوخت، بنزین و... گفت: بررسی ها نشان داده است که با توسعه مترو، 88 هزار میلیارد ریال در مصرف سوخت، 99 هزار میلیارد ریال در هزینه استهلاک و لوازم یدکی خودروها، 96 هزار میلیارد ریال در هزینه اتلاف وقت مسافران، 40 هزار میلیارد ریال در هزینه ناشی از تصادفات، 47 هزار میلیارد در هزینه بهداشت، درمان و نظافت ناشی از آلودگی هوا و 16 هزار میلیارد ریال نیز در هزینه تعمیر و نگهداری معابر شهری صرفه جویی می شود.

او با بیان اینکه این اعداد عجیب ناشی از توسعه شبکه مترو در شهر تهران است، اضافه نمود: به همین دلیل است که مدیریت شهری فعلی، توسعه و تکمیل مترو را مورد توجه قرار داده است و به همین دلیل هم برنامه دقیقی برای توسعه مترو در سال نو لحاظ شده و حدود 27هزار میلیارد تومان در بودجه 1402 برای این مهم در نظر گرفته شده است؛ البته بدون شک توسعه و نوسازی مترو نیازمند حمایت های دولت است.

هرمزی در ادامه گفت: جای امیدواری دارد که رئیس جمهور شخصا به مسئله ورود پیدا کرده تا پرداخت مبلغ اولیه برای تامین 630واگن خارجی از طریق فاینانس صورت پذیرد و یا تأمین اعتبار مالی تکمیل پروژه متروی تهران- پرند و پرداخت سهم متروی پرند از بودجه سالیانه کشور در دستور کار قرار گیرد.

وی با بیان اینکه بنابر مصوبه شورای عالی ترافیک، می بایست ایستگاه های شبکه متروی مرکز با احتساب 4 خط نو به 330 ایستگاه و طول مسیر شبکه مترو به 490 کیلومتر برسد، گفت: با افتتاح ایستگاه های اخیر ، هم اکنون 149 ایستگاه مترو در تهران وجود دارد. این در حالی است که به موجب افتتاح 5 ایستگاه و یک ورودی نو در این 2خط، گشایش های قابل توجهی در روند سرویس دهی خطوط 6 و 7 به شهروندان مرکز صورت خواهد پذیرفت به گونه ای که ظرفیت مسافرپذیری و جابجایی مسافران در خط 6 حدود 4برابر افزایش می یابد.

هرمزی با بیان اینکه برای افتتاح این 5 ایستگاه و یک ورودی نو به همراه آماده سازی 11 کیلومتر مسیر تونلی، مبلغی بالغ بر 3 هزار میلیارد تومان در بخش های ساختمانی و تجهیزاتی هزینه شده که تأمین آن در شرایط مالی کنونی کار آسانی نبوده است، در مورد برنامه های سال نو گفت: برنامه ما برای سال 1402 افتتاح حداکثری ایستگاه های باقیمانده خطوط 6 و 7 و همچنین رفع نواقص ایستگاه های در حال بهره برداری است.

وی با بیان اینکه این مهم با تزریق به موقع منابع مالی امکان پذیر است، بگونه ای که حتی می توان شاهد افتتاح 13 ایستگاه دیگر فقط در خط 6 طی سال 1402 باشیم، در مورد پایان ساخت قطار ملی، گفت: با همت نیروهای داخلی، اقدامات مهمی در آزمایش های موفقیت آمیز قطار ملی با عمق داخلی سازی 85 درصد رخ داد و این زیرساختی است که امیدوارم سال آینده روی ریل خدمت رسانی قرار گیرد و تولید انبوه 15 رام از آن دنبال می شود.

منبع: همشهری آنلاین

به "13 ایستگاه مترو در سال نو افتتاح می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "13 ایستگاه مترو در سال نو افتتاح می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید