اشتراک گیم پس مایکروسافت حدود 34 میلیون کاربرد فعال دارد

به گزارش وبلاگ مهیار، اشتراک گیم پس (Game Pass) را می توان مهم ترین قابلیت کنسول های نسل نهمی مایکروسافت دانست. تقریباً تمامی خریداران این کنسول ها در اولین قدم اشتراک گیم پس را خریداری کرده و از عناوین آن استفاده می کنند. اشتراک گیم پس در این مدت به حدی پیشرفت کرده که عناوین بزرگ هم در آن وارد شده و بازی های انحصاری ایکس باکس نیز از روز اول در آن حضور دارند. همین موضوع هم باعث شده که برتری خاصی نسبت به اشتراک های دیگر دنیای گیمینگ داشته باشد.

اشتراک گیم پس مایکروسافت حدود 34 میلیون کاربرد فعال دارد

حال فیل اسپنسر (Phil Spencer)، مدیر بخش ایکس باکس شرکت مایکروسافت، در آخرین مصاحبه خود در مورد آمار گیم پس صحبت کرده است. طبق چیزی که اسپنسر گفته، این اشتراک دارای 34 میلیون کاربر فعال دارد و رشد بسیار زیادی در دو بخش کامپیوتر و گیمینگ ابری داشته است.

در این مصاحبه اسپنسر اعلام کرد که در دو سال گذشته حدود 9 میلیون کاربر تازه به این اشتراک اضافه شده است. نکته اینجاست که این آمار مربوط به افرادی است که به طور کامل هزینه اشتراک گیم پس را پرداخت کرده اند. در نتیجه کاربران کاملاً واقعی بوده و منظور برنامه خانواده و این موارد نیست.

نکته ای که اسپنسر روی آن تأکید داشت این بود که کاربران ایکس باکس گلد (Xbox Live Gold) هم به عنوان کاربران گیم پس حساب می شوند. به دلیل اینکه از سال گذشته نام گلد نیز به گیم پس کور (Game Pass Core) تغییر کرد. البته آمار افرادی که تنها اشتراک گیم پس کور را خریداری کرده اند بسیار کم بوده و بیشتر آن نیز کاربران کامپیوتر و گیمینگ ابری هستند. در ادامه اسپنسر توضیح داد:

در کنار این آمار اسپنسر به طور رسمی اعلام کرد که اشتراک گیم پس تنها محدود به پلتفرم ایکس باکس خواهد بود. در نتیجه همچنان خبری از این اشتراک روی کنسول های سونی و نینتندو نیست. دلیل اصلی این موضوع هم این است که کاربران ایکس باکس حس نکنند که کنسول های آن ها پس از مدتی بی ارزش خواهد شد. مخصوصاً اینکه چندی پیش اعلام شد که چهار عدد از عناوین انحصاری ایکس باکس برای کنسول های دیگر هم عرضه خواهند شد.

همینطور اینکه شرکت مایکروسافت چندی پیش اعلام کرد که بازی دیابلو 4 (Diablo 4) نیز برای اشتراک گیم پس عرضه خواهد شد. این اولین عنوانی از شرکت بلیزارد است که وارد اشتراک گیم پس شده و دلیل اصلی خرید اکتیویژن بلیزارد را از طریق مایکروسافت نشان می دهد.

منبع: Eurogamer

منبع: دیجیکالا مگ

به "اشتراک گیم پس مایکروسافت حدود 34 میلیون کاربرد فعال دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اشتراک گیم پس مایکروسافت حدود 34 میلیون کاربرد فعال دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید