اقداماتی موثرتر از تحریم علیه ولیعهد عربستان انجام خواهیم داد

به گزارش وبلاگ مهیار، سخنگوی کاخ سفید با اشاره به قطعی بودن نظر واشنگتن برای اقدام علیه ولیعهد عربستان سعودی در ارتباط با قتل جمال خاشقجی، گفت: اقدامات آمریکا موثرتر از تحریم خواهد بود.

اقداماتی موثرتر از تحریم علیه ولیعهد عربستان انجام خواهیم داد

به گزارش وبلاگ مهیار از مهر، جن ساکی سخنگوی کاخ سفید از احتمال اتخاذ اقدامات سختگیرانه تر واشنگتن علیه محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی و در ارتباط با پرونده قتل جمال خاشقجی روزنامه نگار اهل عربستان خبر داده و تاکید نمود که این اقدامات مؤثرتر تحریم خواهند بود.

بر اساس این گزارش، جن ساکی که این سخنان را در مصاحبه با شبکه خبری سی ان ان مطرح می کرد، با تاکید بر این نکته که روش های مورد نظر آمریکا برای تنبیه بن سلمان موثر تر از ابزار تحریم علیه وی خواهد بود، گفت: واشنگتن ابزارهای دیگری در دست دارد که از وقوع اتفاقاتی نظیر قتل جمال خاشقجی روزنامه نگار جلوگیری کند که این ابزارها همچنان به آمریکا اجازه خواهند داد تا با عربستان سعودی در حوزه های دیگر و بر اساس منافع ملی آمریکا به همکاری ادامه دهد!

وی همچنین در ادامه سخنان خود اضافه نمود که آمریکا هنوز عربستان سعودی را مسئول و جوابگوی اقدامات ولیعهد سعودی به عنوان مجرم مستقیم در ماجرای قتل خاشقجی می داند.

با این حال، سخنگوی کاخ سفید هیچگونه اشاره ای به چگونگی نحوه برخورد با محمد بن سلمان ننموده و همچنین این موضوع را نیز روشن نکرد که با وجود تصمیم قطعی کاخ سفید برای برخورد با وی، چگونه به همکاری با ریاض ادامه خواهد داد.

گفتنی است پیشتر، جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا اعلام نموده بود روز دوشنبه به طور رسمی اعلام خواهد نمود که تصمیم کشورش برای نحوه برخورد با عربستان سعودی و محمد بن سلمان، ولیعهد پادشاه این کشور در مورد پرونده قتل جمال خاشقجی چه خواهد بود.

منبع: جام جم آنلاین

به "اقداماتی موثرتر از تحریم علیه ولیعهد عربستان انجام خواهیم داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اقداماتی موثرتر از تحریم علیه ولیعهد عربستان انجام خواهیم داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید