امانی: منطقه ها 22 گانه تهران ، توان پذیرش جمعیت و تراکم ندارد ، شرایط زیست پذیری تهران مناسب نیست

به گزارش وبلاگ مهیار، عضو شورای شهر تهران با اشاره به گزارش مرکز پژوهش های مجلس گفت که منطقه ها 22 گانه تهران دیگر پذیرای جمعیت پذیری و تراکم نیست.

امانی: منطقه ها 22 گانه تهران ، توان پذیرش جمعیت و تراکم ندارد ، شرایط زیست پذیری تهران مناسب نیست

به گزارش وبلاگ مهیار، ناصر امانی در تذکر پیش از دستور خود در جلسه شورای شهر تهران با بیان اینکه به تازگی به محله علی آباد رفته و با مردم این محله صحبت نموده ام، گفت: مردم این محله از کمبود شدید سرانه های درمانی و بهداشتی رنج می برند و این در حالیست که سال هاست یک زمین 10 هزار متر مربعی با کاربری درمانی امید مردم شده که مشکل نبود بیمارستان حل گردد، اما به تازگی با خبر شدم که مالک در صدد تغییر کاربری این زمین به مسکونی است.

او اضافه کرد: با توجه به وسعت این زمین پرونده باید در شهرداری آنالیز گردد و حواسمان باشد که این محله کمبود سرانه درمانی دارد.

این عضو شورای شهر تهران در بخش دیگری از تذکرات خود به گزارش مرکز پژوهش های مجلس اشاره نمود و گفت: این گزارش مستند به مرکز مطالعات شهرداری تهران تدوین شده است که شرایط زیست پذیری شهر تهران را مورد مطالعه قرار داده است.

او با بیان اینکه شاهد هستیم که شهرداری تهران در عمده منطقه ها، هدفگذاری اش را بر پایه توسعه ساخت و ساز قرار داده است، توضیح داد: این در حالیست که این گزارش تأکید می نماید که تهران شرایط زیست پذیری خوبی ندارد.

امانی با بیان اینکه دقت داشته باشید که تنها در منطقه 16، 31 شهرک داریم که هنوز مسائل آنها پابرجا است، گفت: مرکز مطالعات 35 شاخص زیست محیطی را احصا نموده است و شرایط منطقه ها را منطبق با این شاخص ها آنالیز نموده که جالب است بدانید منطقه یک با عدد بیش از 360، دارای بیشترین فشار زیست محیطی و منطقه 22 با عدد 247 کمترین فشار را تحمل می نماید و این گزارش نشان می دهد که کل منطقه ها 22 گانه تهران دیگر توانایی پذیرایی جمعیت و توسعه تراکم را ندارد و فقط در منطقه ها 5، 2 و 21 ممکن است آسیب های کمتری را ببینیم که ما به عنوان نماینده مردم وظیفه داریم که این هشدار را بدهیم.

منبع: همشهری آنلاین

به "امانی: منطقه ها 22 گانه تهران ، توان پذیرش جمعیت و تراکم ندارد ، شرایط زیست پذیری تهران مناسب نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امانی: منطقه ها 22 گانه تهران ، توان پذیرش جمعیت و تراکم ندارد ، شرایط زیست پذیری تهران مناسب نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید