برق برای چه کسانی رایگان شد؟

به گزارش وبلاگ مهیار، غلامعلی رخشانی مهر، معاون هماهنگی توزیع توانیر با اشاره به اینکه تعداد کل قبوض صادر شده برای مشترکین خانگی 22 میلیون قبض بوده است، اضافه نمود: با توجه به تعداد کل قبوض صادر شده، تخفیف صد در صدی برای 10 میلیون 600 هزار مشترک یعنی هر مشترک خانگی2.1 دوره قبض رایگان دریافت نموده است که با توجه به دوماهه بودن هر دوره بنا براین مشترکانی که مشمول تخفیف صد درصدی شدند 4 ماه پولی برای برق پرداخت نکردند.

برق برای چه کسانی رایگان شد؟

وی با اشاره به اینکه الگوی مصرف در تخفیف صد درصدی برای منطقه ها عادی مانند تهران 100کیلووات ساعت و برای منطقه گرمسیری یک مانند بوشهر 400 کیلووات ساعت است گفت: در این مدت ما در منطقه های مانند اهواز، بوشهر و بندرعباس که دارای دمای بالا و رطوبت بسیار زیادی هستند هم مشترکان مشمول تخفیف صددرصدی داشتیم.

رخشانی مهر با بیان اینکه 85درصد مشترکین خانگی تا 600کیلووات ساعت و بخش عمده ای از این تعداد در قالب الگوی مصرف، برق مصرف کردند ادامه داد: 25درصد مشمول تخفیف صد درصدی شدند، 36درصد از مشترکین کمتر 300کیلووات ساعت مصرف کردند و فقط افزایش 7درصدی بهاء برق را پرداخت کردند و 24درصد هم تا 600 کیلووات ساعت در یک دوره دو ماهه برق مصرف کردند که علاوه بر افزایش 7 درصدی قیمت برق، 16 درصد هم جریمه پرداخت کردند.

معاون هماهنگی توزیع توانیر اضافه کرد: مشترکینی که قبوض نامتعارف دریافت کردند در یک دوره دو ماهه بیش از 600 کیلووات ساعت برق مصرف کردند.

وی با اشاره به اینکه علاوه بر اندازه مصرف برق اقلیم هم در محاسبه قبوض برق تاثیر گذار است اضافه کرد: بر این اساس در استان ها به منطقه ها عادی و منطقه ها گرمسیری یک، دو، سه و چهار تقسیم میشوند که البته بیشتر استان های کشور در منطقه ها عادی هستند.

رخشانی مهر با بیان اینکه منطقه ها گرمسیری بر اساس اندازه دما و رطوبت هوا تقسیم بندی شدند گفت: الگوی مصرف برای تخفیف صد درصدی 100 کیلووات ساعت و برای منطقه ها گرمسیری 400 کیلووات ساعت است.

وی در مورد نحوه محاسبه قبوض گفت: مشترکینی که در منطقه ها عادی کمتر از 100 کیلووات ساعت برق مصرف نمایند مشمول تخفیف صد در صدی، تا 300 کیلووات ساعت با 7 درصد افزایش قیمت نسبت به سال گذشته، تا 600 کیلووات ساعت 16 درصد جریمه و از 600 کیلووات ساعت بیشتر هم با اعداد فراوری برق تجدیدپذیر محاسبه می گردد.

معاون هماهنگی توزیع توانیر با بیان اینکه 70 درصد مشترکین خانگی تهران کمتر از 300 کیلووات ساعت برق مصرف می نمایند گفت: تهران یک منطقه عادی است و الگوی مصرف آن در ماه های غیر گرم 300 کیلووات ساعت و برای تخفیف صد درصدی 100 کیلووات ساعت است.

منبع: تسنیم

آخرین اخبار انرژی را از صفحه اختصاصی انرژی و کالای وبلاگ مهیار بخوانید.

منبع: تجارت نیوز

به "برق برای چه کسانی رایگان شد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برق برای چه کسانی رایگان شد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید