بلیت نیم بهای سانس اول سینما ها حذف شد

به گزارش وبلاگ مهیار، در حالی که اعلام شده بود بلیت تمام سانس های اول سینما ها نیم بها خواهد بود، فیلم های نوروزی در همه سانس ها با سقف قیمت همان سینما به مخاطبان فروخته می شوند.

بلیت نیم بهای سانس اول سینما ها حذف شد

به گزارش ایسنا، پس از افزایش قیمت بلیت سینما ها شورای صنفی نمایش خاطرنشان کرد که سانس ابتدایی فیلم ها نیم بها است و حتی پیشنهاد اولیه شورای صنفی نیم بها شدن دو سانس اول بود که مراجعه به سایت های فروش بلیت نشان می دهد همان نیم بها شدن سانس اول هم حذف شده است.

در این باره قاصد اشرفی - رییس انجمن سینماداران - با تایید این موضوع گفت: تصمیم اولیه نیم بها شدن بلیت سانس های اول برای زمانی بود که پیشنهاد بلیت 50 هزار تومانی مطرح شد، ولی وقتی وزارت ارشاد بلیت 45 هزار تومانی - در واقع 40 هزار تومان به اضافه ارزش افزوده - را مصوب کرد، نیم بها شدن بلیت سانس های اول منتفی شد.

او تاکید نمود: قیمت بلیت خیلی پایین اعلام شده، چون با هزینه های سینما هیچ همخوانی ندارد. وقتی عایدی با هزینه متناسب نیست، سینمادار چطور باید سینمایش را اداره کند؟ اقتصاد معادله دارد و برای رونق چرخ مالی سینما باید همه چیز را در این معادله درنظر گرفت. این در حالی است که باید ابتدا یک آنالیز کارشناسی می شد تا ببینند هزینه یک روز سینما چقدر است و قیمت بلیت چقدر است!

او با ابراز امیدواری از این که سینما ها با فیلم های نوروزی رونق بگیرند، تاکید نمود: اگر تصمیم عاجلی برای شرایط سینما ها گرفته نشود، بسیاری از سالن ها با مشکل روبه رو می شوند و با متناسب نبودن دخل و خرج مجبور به تعطیلی می شوند.

با وجود این که سانس ابتدایی سینما ها نیم بها نیست، ولی روز های سه شنبه همچنان بلیت ها نیم بها فروخته می شوند.

در حال حاضر فیلم های گل به خودی، قدغن و موقعیت مهدی از فیلم های نوروزی در حال اکران هستند و چهار فیلم روز صفر، مرد بازنده، شادروان و سگ بند از چهارشنبه 25 اسفند روی پرده می فرایند.

منبع: فرارو

به "بلیت نیم بهای سانس اول سینما ها حذف شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بلیت نیم بهای سانس اول سینما ها حذف شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید