بیسکوییت و شکلات هم کالای لوکس شد ، کاهش 40 درصدی تقاضا برای خرید بیسکوییت و شیرینی و شکلات ، کارخانه ها شدیدا درگیر تهیه شکر هستند

به گزارش وبلاگ مهیار، دبیر انجمن بیسکوییت، شیرینی و شکلات با انتقاد از کمبود شکر در بازار گفت: شکر نایاب است و کارخانه های ما شدیدا درگیر تهیه شکر هستند.

بیسکوییت و شکلات هم کالای لوکس شد ، کاهش 40 درصدی تقاضا برای خرید بیسکوییت و شیرینی و شکلات ، کارخانه ها شدیدا درگیر تهیه شکر هستند

وبلاگ مهیار- مرضیه ثمره حسینی: هفته گذشته،قیمت تازه شکر اعلام شد. بر این اساس، قیمت عمده فروشی شکر 25 هزار و 500 تومان و قیمت خرده فروشی آن 28 هزار تومان تعیین شد اما شکر همچنانکمیاب است وبه دلیل کمبود عرضه این محصول در بازار،قیمت عمده فروشی آن به کیلویی 35 تا 40 هزار تومان و قیمت بازار آزاد آن به 50 هزار تومان رسیده است.

کارخانه ها در تهیه شکر با مشکل روبروند

دبیر انجمن بیسکوییت، شیرینی و شکلات با تایید کمبود شکر در بازار به وبلاگ مهیار گفت: شکر نایاب است و کارخانه های ما شدیدا درگیر تهیه شکر هستند.

جمشید مغازه ای ادامه داد: نرخ مصوب عمده فروشی شکر 25 هزار و 500 تومان اعلام شده است که با این نرخ هم اصلا شکر در بازار نیست.

مغازه ای با بیان اینکه کارخانه های تولید بیسکوییت و شکلات مجبورند برای اینکه تولید با مشکل روبرو نشود به هر قیمتی شکر را تهیه کنند، افزود: در این میان، هر کسی با هر قیمتی که بتواند شکر می فروشد و کارخانه ها مجبورند برای اینکه کارشان لنگ نماند و تعطیل نشوند آن را خریداری کنند.

دبیر انجمن بیسکوییت، شیرینی و شکلات با عنوان اینکه قیمت بیسکوییت و شکلات و شیرینی جات صنعتی همچنان با قیمت شکر 18 هزار تومانی تعیین می شود، گفت: ما همچنان با دید موقت به این قضیه نگاه می کنیم و تا زمانی که این قضیه تثبیت نشود نمی توانیم قیمت ها را تغییر دهیم اما تولیدکنندگان با مسائل بسیاری روبرو شده اند.

مصرف بیسکوییت و شکلات و شیرینی کاهش یافت

مغازه ای در ادامه با اشاره به کاهش تقاضا برای مصرف بیسکوییت و شیرینی و شکلات گفت: بازار ما امسال نسبت به سال های قبل 30 تا 40 درصد ضعیف شده است.

دبیر انجمن بیسکوییت، شیرینی و شکلات افزود: در حال حاضر بیسکوییت و شیرینی و شکلات در سبد مصرف خانوارها جزو کالاهای لوکس به شمار میرود و هر چقدر گران تر شود به همان نسبت ما بازار را از دست می دهیم برای همین ما تمایل نداریم که محصولاتمان گران شود چرا که همانطور که اشاره کردم، در همین شرایط هم ما بازارمان را 30 تا 40 درصد از دست داده ایم.

مغازه ای در ادامه بیان نمود: علاوه بر آن، تولید ما الان به میزان سابق نیست و بنا به سفارش، تولید می کنیم.

دبیر انجمن بیسکوییت، شیرینی و شکلات با بیان اینکه کارخانه های تولید شیرینی و شکر و شکلات همچنان منتظر تعیین تکلیف قیمت شکر هستند، گفت: تا قیمت شکر نهایی و تثبیت نشود و به وفور و به راحتی دست تولیدکننده نرسد ما نمی توانیم تغییراتی در قیمت هایمان بدهیم چون ممکن است فردا قیمت ها بالاتر یا پایین تر برود.

منبع: همشهری آنلاین

به "بیسکوییت و شکلات هم کالای لوکس شد ، کاهش 40 درصدی تقاضا برای خرید بیسکوییت و شیرینی و شکلات ، کارخانه ها شدیدا درگیر تهیه شکر هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیسکوییت و شکلات هم کالای لوکس شد ، کاهش 40 درصدی تقاضا برای خرید بیسکوییت و شیرینی و شکلات ، کارخانه ها شدیدا درگیر تهیه شکر هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید