تاکید جوزپ بورل بر بازگشت آمریکا به برجام و اجرای کامل آن

به گزارش وبلاگ مهیار، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در نشست G7 بر لزوم اجرایی شدن برجام و بازگشت آمریکا به این توافق تاکید کرد.

تاکید جوزپ بورل بر بازگشت آمریکا به برجام و اجرای کامل آن

به گزارش وبلاگ مهیار، جوزپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در صفحه توییترش با اشاره به برگزاری نشست G7 در لندن نوشت: خوشحالم که امروز برای نشست وزرای G7 انگلیس در لندن حضور داشتم که با موضوعات مهمی از جمله ایران و کره شمالی شروع شد.

بورل ادامه داد: به عنوان هماهنگ کننده برجام، بر ضرورت استفاده از فرصت پیش رفتن به سمت بازگشت آمریکا به برجام و اجرایی شدن کامل توافق هسته ای تاکید کردم.

اظهارات بورل در پی این مطرح می شود که در هفته های اخیر، مذاکرات کمیسیون مشترک برجام در راستای احیای توافق هسته ای از طریق بازگشت دو جانبه تهران - واشنگتن به توافق هسته ای در وین برقرار بوده است.

در این مذاکرات فرایند لغو تحریم ها علیه ایران از سوی آمریکا و اقدامات ایران برای بازگردانی اقدامات جبرانی هسته ای آن به حالت اولیه مورد بررسی قرار می گیرد.

دولت آمریکا در سال 2018 از توافق هسته ای خارج شده و تحریم های متعددی را افزون بر بازگردانی تحریم های پیشین علیه ایران اعمال کرد.

ایران خواستار لغو تمامی این تحریم ها و راستی آزمایی آن برای بازگشت به اجرای کامل تعهدات داوطلبانه اش در توافق هسته ای می باشد که در واکنش به خروج آمریکا از توافق و متحمل شدن تحریم ها آن ها را در طی یک سال و نیم گذشته کاهش داده بود.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "تاکید جوزپ بورل بر بازگشت آمریکا به برجام و اجرای کامل آن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاکید جوزپ بورل بر بازگشت آمریکا به برجام و اجرای کامل آن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید