ترکیبی که درد های مزمن را تسکین می دهد

به گزارش وبلاگ مهیار، این ترکیب که Tat-P4- (C5) 2 نام دارد، تنها تغییرات عصبی را هدف قرار می دهد که عامل بروز مشکل و درد هستند. پژوهشگران در آنالیز های پیشین خود روی مدل های حیوانی نشان داده بودند که این ترکیب می تواند اعتیاد را کاهش دهد.

ترکیبی که درد های مزمن را تسکین می دهد

پژوهشگران دانمارکی، ترکیب جدیدی را روی موش ها آزمایش نموده اند که می تواند به تسکین درد یاری کند. پژوهشگران در آنالیز های خود توانسته اند راه جدیدی را برای درمان درد مزمن ابداع نمایند. شاید این روش که فعلا روی موش ها آزمایش شده، بتواند به تسکین کامل درد در انسان نیز یاری کند.

بین هفت تا 10 درصد جمعیت دنیا، از درد های مزمنی رنج می برند که ناشی از تخریب عصب ها است. پژوهشگران بیش از یک دهه به طراحی، ابداع و آزمایش دارو برای تسکین کامل درد پرداخته اند؛ اما اکنون پژوهشگران دانشگاه کپنهاگ (UCPH) دانمارک، راهی برای درمان این درد ها یافته اند.

کنت لیندگارد مادسن (Kenneth Lindegaard Madsen)، استادیار بخش علوم اعصاب دانشگاه کپنهاگ و از نویسندگان این پژوهش، گفت: ما روش جدیدی برای درمان درد های مزمن ابداع نموده ایم. این روش، بر سیگنال دهی عصبی تاثیری نمی گذارد، بلکه تغییرات عصبی ناشی از بیماری را تحت تاثیر قرار می دهد. ما بیش از 10 سال روی این پژوهش کار نموده ایم تا ترکیبی ارائه دهیم که به رفع کردن درد در حیوانات یاری کند.

این ترکیب که Tat-P4- (C5) 2 نام دارد، تنها تغییرات عصبی را هدف قرار می دهد که عامل بروز مشکل و درد هستند. پژوهشگران در آنالیز های پیشین خود روی مدل های حیوانی نشان داده بودند که این ترکیب می تواند اعتیاد را کاهش دهد. آن ها امیدوارند که این ترکیب روزی بتواند به تسکین درد بیماران یاری کند.

لیندگارد مادسن ادامه داد: این ترکیب، کارآیی بالایی را نشان داده است و ما هیچ گونه عارضه جانبی ندیدیم. گام بعدی ما، آزمایش این ترکیب روی انسان ها است تا بتوانیم نهایتا دارویی را برای تسکین درد ارائه دهیم.

این پژوهش در مجله EMBO Molecular Medicine به چاپ رسید.

منبع: فرادید

به "ترکیبی که درد های مزمن را تسکین می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترکیبی که درد های مزمن را تسکین می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید