ژاپنی ها حرف های مرغ ها را ترجمه می نمایند

به گزارش وبلاگ مهیار، گجت نیوز نوشت: گروهی از محققان ژاپنی با توسعه یک ابزار هوش مصنوعی پیروز شده اند حرف های مرغ ها را ترجمه نمایند و متوجه احساسات و خواسته های آن ها شوند.

ژاپنی ها حرف های مرغ ها را ترجمه می نمایند

محققان ژاپنی می گویند، یک سیستم هوش مصنوعی را توسعه داده اند که می تواند شرایط و شرایط جوجه مرغ ها را بفهمد. این مطالعه به وسیله پروفسور آدرین دیوید چئوک، استاد دانشگاه توکیو رهبری شده است.

هوش مصنوعی چگونه حرف مرغ ها را ترجمه می نماید؟

سیستم مبتنی بر هوش مصنوعی ژاپنی ها بر اساس تکنیکی ساخته شده که محققان به آن یادگیری تحلیلی عمیق هیجانی می گویند که با تغییر الگوهای صوتی سازگار می گردد. این سیستم قادر به ترجمه حالات مختلف و خواسته های مرغ ها از جمله گرسنگی، ترس، عصبانیت، رضایت، هیجان و پریشانی است.

ترجمه حرف مرغ ها با هوش مصنوعی

در توضیحات این مطالعه آمده است: روش شناسی ما از یک تکنیک پیشرفته هوش مصنوعی استفاده می نماید که آن را یادگیری تحلیلی عمیق هیجانی (DEAL) می نامیم. این تکنیک، رویکرد محاسباتی و نوآورانه ای دارد که امکان درک دقیق حالات عاطفی به وسیله داده های شنیداری را فراهم می نماید.

اگر بدانیم حیوانات چه احساساتی دارند، می توانیم دنیای خیلی بهتری را برای آن ها بسازیم.

محققان می گویند این سیستم را روی 80 مرغ آزمایش نموده اند و در این راه با تیمی از روانشناسان حیوانات و دام پزشکان همکاری نموده اند. مطالعه ژاپنی ها نشان می دهد که این سیستم می تواند با دقت بسیار بالایی، حالات و احساسات پرندگان را شناسایی کند. الگوهای صدای این حیوانات، منبع یادگیری مدل هوش مصنوعی محققان بوده است.

البته محققان می گویند که محدودیت هایی برای این سیستم از جمله تنوع در نژاد مرغ ها، پیچیدگی بعضی از ارتباطات مثل زبان بدن و غیره وجود دارد که در حال حاضر قابل برطرف نیست. محققان با استفاده از ابزارهای هوش مصنوعی، کوشش های مختلفی را برای درک بهتر جمعیت حیوانات انجام داده اند. به طور مثال در سال 2022 گروهی از محققان دانشگاه کپنهاگ، ETH زوریخ و موسسه تحقیقات ملی فرانسه خبر از توسعه الگوریتمی دادند که به درک احساسات خوک ها یاری می نماید.

227227

منبع: خبرآنلاین

به "ژاپنی ها حرف های مرغ ها را ترجمه می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ژاپنی ها حرف های مرغ ها را ترجمه می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید